Великий піст 2020 почнеться в понеділок, 2 березня, а закінчується в суботу – 18 квітня. Великдень православні християни відзначатимуть 19 квітня. До речі, починає Великий піст 2020 Чотиридесятниця (перші сорок днів), а закінчує – Страсна седмиця (останній тиждень перед Великоднем).
Великий пост-2020: історія
Про піст стало відомо з євангельських оповідань Нового Завіту. Так, в одному з них йдеться про те, що Ісус Христос робив після свого хрещення. Син Божий пішов у пустелю, де на самоті, у молитві і голодному пості готувався до виконання місії, з якою прийшов на Землю. Відомо, що впродовж сорока днів диявол спокушав Христа голодом, гординею і вірою.
Очищення себе за допомогою посту, щоб бути гідним радості приходу Великодня, – це основний сенс обмежень, які свідомо і добровільно накладають на себе віряни.
Як харчуватися в піст перед Великоднем 2020У перший день посту варто утриматися від будь-якої їжі, в інші дні є певні правила:
Понеділок, середа, п'ятниця – сухоядіння (вода, хліб, фрукти, овочі, компоти).
Вівторок, четвер – можна варені страви без олії.
Субота, неділя – їжа з рослинною олією і навіть трохи вина.
У які дні посту можна їсти рибуУ Благовіщення (7 квітня) можливі святкові послаблення: гаряча пісна їжа з рослинною олією, риба, морепродукти і вино.
У Лазареву суботу (11 квітня) дозволяється гаряча пісна їжа з рослинною олією, а також рибна ікра (риба і морепродукти) і вино.
У Вербну неділю (12 квітня) дозволяється гаряча пісна їжа з рослинною олією, а також риба, морепродукти і вино.
В Страсний тиждень (з 13 по 18 квітня) піст найсуворіший. У велику п'ятницю наказано повне утримання від їжі. В велику суботу дозволена гаряча пісна їжа без олії (в більш м'якому варіанті – з рослинною олією).
Церква допускає серйозні послаблення під час Великого посту і навіть відмову від його дотримання в тому, що стосується їжі, для дітей (особливо маленьких), вагітних, літніх, хворих, які подорожують, а також знаходяться в місцях позбавлення волі. Послаблення поширюються також на військовослужбовців.
Великдень 2020 настає в ніч на 19 квітня – з цього моменту піст закінчується і дозволяється будь-яка їжа.
Великий піст-2020: чого не можна робитиУ піст рекомендують максимально відсторонитися від гніву, образ, засудження, робити більше добра оточуючим.
Також під час посту слід утриматися від інтимної близькості, гучних вечірок і конфліктів.
У період Великого посту не можна вінчатися, веселиться і відвідувати розважальні заклади.
Не можна лінуватися і піддаватися негативним почуттям: агресії, злості, заздрості, конфліктам.
Не можна сваритися з оточуючими, особливо – з близькими. Це гарантовано залишить неприємний відбиток в душі кожного вірянина.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-03-2020, 00:12
0
1 740