Перед початком Великого посту, 1 березня, українці відзначають Прощену неділю. В цей день також завершується свято Масниці.
Прощену неділю християни відзначають кожного року. Цей день призначений для того, щоб всі вибачилися одне перед одним за образи, які спричинили. Цей день має велике значення для кожного вірянина. Усі, хто відчувають, що мають провину перед кимось або їх мучать сумніви – мають чудову можливість залишити усі старі конфлікти та образи в минулому.
У Прощену неділю вірянам радять відпустити всі образи, пробачити тих, хто вас ображав, а також попросити прощення у всіх рідних, друзів та знайомих, яких ви могли образити. Якщо у вас просять прощення потрібно відповідати: "Бог простить і я прощаю".
У цей день також варто сповідатися у церкві. Найчастіше священники читають частину Нагірної проповіді, де йдеться саме про прощення образ. У Прощену неділю потрібно намагатися уникати поганих слів, а також не можна працювати. Інколи існує і традиція у цей день відвідати могили своїх рідних та близьких, аби у них також попросити прощення.
Найкращим способом проведення цього дня буде зібрання із родичами або друзями та спільне прощення. Традиційною стравою у цей день є вареники.
У Прощену неділю вже варто утриматися від м’яса, а також лягати спати якомога раніше, адже вже опівночі настане Великий піст.
Що не можна робити у Прощену неділю- Не промовляйте в цей день поганих слів.
- Не працюйте.
- Накрийте смачний стіл і зберіть за ним усю родину.
- Залишками від обіду поділіться з хатніми улюбленцями і птахами.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-03-2020, 09:19
0
2 298