Міністерство охорони здоров'я Румунії оголосило про кілька заходів щодо запобігання зараженню новим коронавірусом. Усі румуни, які повертаються в країну з північної Італії, де карантин на коронавірус, будуть ізольовані 14 днів.
Рішення застосовуватиметься як у Бухаресті, так і в інших регіонах країни, де існують карантинні центри.
Румунський державний секретар Нелу Тетару, відповідальний за заходи із захисту від цього вірусу, запевнив, що ніхто з тих, хто повертається з Італії, літаком чи автомобільним транспортом, не може уникнути карантину. Він пояснив, що медичний персонал на прикордонних пунктах пропуску був збільшений, а влада має списки від консульств Румунії в Італії з тим, хто живе у цій країні. В столичному аеропорті Анрі Коандепасажири, які прибувають з італійських районів, постраждалих від коронавірусу, в'їжджають у країну терміналом, призначеним для чартерних рейсів та заповнюють коротку анкету з ідентифікаційними даними та іншою відповідною інформацією.
Їм допомагає медичний персонал Департаменту з надзвичайних ситуацій. Це не є єдиними заходами, що вживаються румунською владою. У неділю в штабі кількох префектур країни відбулися екстрені наради, на яких представники місцевої влади встановили профілактичні заходи проти COVID-19, як назвали новий вірус. Одним із рішень є визначення відповідних карантинних просторів. Призначений прем'єр-міністр Людовик Орбан рекомендував якомога більше уникати поїздок у райони, де є ризик захворювання. Прем'єр-міністр також зазначив, що наразі тривають процедури закупівлі необхідного обладнання, медикаментів та матеріалів. Фахівці кажуть, що профілактичні заходи є важливими.
Керівник відділу надзвичайних ситуацій Раєд Арафат заявив, що зараження коронавірусом не має лікування і специфічної вакцини, симптоми різняться, і вірус може зазнати мутацій. Своєю чергою, керівник Інституту інфекційних хвороб імені Матея Бальша, Адріан Стреїну Черчель звертає увагу на те, що новий коронавірус передається дуже легко, повітряним шляхом На телебаченні Черчель заявив, що в даний час в Румунії є тест-комплекти для 150 пацієнтів, але потрібні маски та захисні костюми, які необхідно імпортувати. Міністерство внутрішніх справ оголосило, що виділило трохи більше мільйона євро на придбання термосканерів для аеропортів по всій країні. Контроль температури пасажирів є найпоширенішим заходом у західних аеропортах у боротьбі з коронавірусом у Китаї.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram