* На правах реклами
Перед тим, як
записати дитину в спортивну секцію, батьки повинні обов’язково привести її на огляд до лікаря. Це необхідно для того, щоб перевірити малюка на наявність можливих протипоказань до відповідного виду фізичної активності. Навіть якщо і будуть виявлені проблеми зі здоров’ям, це не привід відмовлятися від активного способу життя. Якщо один вид спорту заборонений при певному захворюванні, то інша дисципліна, навпаки, допоможе його вилікувати.
Захворювання хребтаПри сколіозі та інших видах викривлення хребта не можна займатися тими дисциплінами, виконання яких передбачає перебування тіла в асиметричному положенні. До них належать єдиноборства, великий та настільний теніс, бадмінтон, біг і важка атлетика.
Чудовим варіантом є розвивальна гімнастика. Навіть якщо проблеми з хребтом виявлено в дуже ранньому віці, такою гімнастикою займатися можна. Для малюків віком 1,5 роки і старших розроблені програми, спрямовані на зміцнення м’язового корсету, вирівнювання постави, оздоровлення всього організму. Детальніше про програми для різного віку можна
дізнатися тут.
Дітям з викривленим хребтом також варто займатися плаванням. Якщо патологія прогресує, зупинити її допоможе плавання у стилі "брас". Якщо стан покращиться, для вирівнювання постави та закріплення результату використовують стилі "батерфляй" і "кроль". Зміцнити м’язовий корсет спини допомагає велосипед, але кататися на ньому можна лише на короткі відстані. Крім того,
при сколіозі дозволено грати в футбол.
АстмаРаніше вважалося, що з таким захворюванням, як бронхіальна астма, категорично протипоказана будь-яка фізична активність. Але зараз педіатри одностайні – з астмою займатися спортом можна і потрібно.
Рекомендовані дисципліни: плавання, волейбол, настільний теніс, баскетбол. Вони розвивають дихальні м’язи та плечовий пояс.
Проблеми із зоромПри короткозорості заборонені такі дисципліни:• стрибки;
• хокей;
• футбол;
• гірськолижний спорт.
Якщо відсутня міопія та інші ускладнення,
дитину зі слабким зором можна записати на гімнастику, волейбол, фігурне катання, плавання, кінний спорт, теніс, баскетбол.
Відносні й абсолютні заборониХронічні захворювання, які протікають у легких формах і не супроводжуються ускладненнями, вважаються відносними протипоказаннями для спортивних занять. За їх наявності вибирати безпечну і корисну спортивну дисципліну має виключно педіатр. Обов’язково підбирається індивідуально ступінь фізичної активності та навантажень.
До абсолютних протипоказань належать:• хронічні захворювання респіраторного тракту;
• збій серцевого ритму, миготлива аритмія;
• підвищений артеріальний тиск;
• хронічні хвороби травної системи, наприклад, гастродуоденіт.
При названих патологічних станах фізичні навантаження можуть лише нашкодити, призводячи до розвитку ряду ускладнень та прискорюючи перебіг хвороби. Педіатри рекомендують не відмовлятися повністю від спорту, а замінити його вправами лікувальної фізкультури, які допоможуть зупинити захворювання, підтримувати хорошу форму та міцну імунну систему.
26-02-2020, 15:00
0
5 112