Чому січеться волосся і що з цим робити - питання, яке мучить багатьох дівчат. Розщеплені кінці не несуть шкоди здоров'ю, але виглядають неохайно і псують загальний вигляд зачіски. Щоб уникнути косметичної неприємності, одного поживного бальзаму раз в тиждень не завжди достатньо: потрібно з'ясувати причину проблеми.
Про це повідомляє Укр.Здоров'я.
З'ясовуємо причиниВизначити посічені кінці нескладно: волосся розщеплюється в одному або декількох місцях, заламується або скручується. Це відбувається через ослаблення стержня і мікроскопічних тріщин в кератиновому шарі, а називається явище тріхоптілоз.
Виділяють три групи причин, які провокують січення волосся. Перша - негативний вплив ззовні. Так само як часта сушка феном і укладання за допомогою плойки або прасування. Часто локони січуться після фарбування (особливо не фаховими, а домашніми побутовими фарбами) або хімічної завивки. Не забуваємо про природні фактори: ультрафіолет, занадто сухе повітря в приміщенні і забруднене - зовні, перепади температур послаблюють структуру волосся, через що з'являються тріщини і розщеплення.
Друга група - неправильний догляд. Шампунь або маска, яка не підходить вашому типу, здатна сильно погіршити стан пасом до втрати блиску, ламкості і посічених кінчиків. Все має значення, навіть те, як ви витираєте голову після миття: мокрі локони при сильно терті травмуються, тому їх не можна розтирати рушником і розчісувати гребінцем з дрібними зубами. Ще один пункт - часті зачіски, що включають туго зав'язані резинки.
Фінальна третя група - внутрішні причини. Волосся реагує на стреси, ваш режим дня, харчування, сон. Будь-які порушення і шкідливі звички легко провокують неохайність і млявість зовнішнього вигляду зачіски. Не забуваємо про генетику: якщо ви випробували всі можливі способи і нічого не допомагає, то, можливо, справа в генетичній схильності.
Як уникнути проблемиЩе раз акцентуємо увагу на назві: посічені кінчики можна запобігти, але вилікувати - не можна. Жоден розрекламований засіб не склеїть розщеплене волосся назад. Світлі розщеплені кінці можна замаскувати фарбуванням, але це короткочасний ефект. Якщо ви вже зіткнулися з проблемою, єдине, хоч і безжалісне рішення - відстригти пошкоджену довжину і доглядати за волоссям, з огляду на попередні помилки.
Наступний етап - визначити і усунути причини, докладно описані в першій частині статті. Якщо повністю відмовитися від звичок не можна (наприклад, краще вранці скористатися феном, ніж бігти на роботу з мокрою головою по морозу), то максимально захистіть волосся від негативного впливу (у випадку з сушкою - використовуйте термозахист). Також докладаємо корисні поради:
1. Додайте в раціон продукти, збагачені вітамінами, мінералами і білком: жирна риба, бобові, яйця, горіхи, свіжі фрукти, овочі і зелень.
2. Підберіть догляд відповідно до типу. Необов'язково витрачатися на вузькоспеціалізовану косметику - професійна продукція представлена в косметичних мережах. Бажано вибрати продукти однієї серії, щоб формули доповнювали дію: подивіться шампунь, зміцнюючу маску і масло для волосся.
3. Не розчісуйте мокре волосся і не тріть пасма рушником. Замість цього м'яко промокніть рушником.
4. Користуйтеся термозахисними засобами. Чи не поскупилася на техніку для укладання: праску з керамічними пластинами і іонізуючими частинками збереже здоров'я і красу.
5. Розчісуйте волосся вранці і ввечері, але не перестарайтеся: часте розчісування шкодить так само, як і його недолік.
6. При митті наносьте шампунь тільки на шкіру голови: так ви усунете піт і себум, але не пересушити довжину.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-02-2020, 00:17
0
2 235