Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне бюро розслідувань України (НАБУ) почати досудове розслідування стосовно голови Державної митної служби Максима Нефьодова щодо можливих порушень у митній сфері, через які державі завдано збитків на суму понад 40 млн грн.
Про це сказано в рішенні суду від 11 лютого, опублікованому на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.
Згідно з текстом рішення суду, у Національне антикорупційне бюро 23 січня громадянином, ім'я якого не розкривається, було подано заяву про правопорушення групою осіб на чолі з Нефьодовим, які "систематично отримували хабарі за поставки несертифікованих панелей на ринок України на підставі фіктивного аудиту заводів-постачальників, внаслідок таких дій державі було завдано збитків на понад 40 млн грн".
У рішенні суду сказано, що після реєстрації заяви в НАБУ бюро відмовилося відкривати провадження за викладеною в ній інформацією, після чого заявник звернувся до Вищого антикорупційного суду, слідчий суддя якого, дослідивши матеріали скарги, прийняв рішення задовольнити скаргу з таких підстав.
"З огляду на той факт, що детективи Національного антикорупційного бюро України здійснюють досудове розслідування злочинів, на які посилається заявник, у слідчого судді є підстави вважати, що уповноваженими особами Національного антикорупційного бюро України було допущено бездіяльність, яке полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань упродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення", - наголошується в рішенні суду.
Також у судовому рішенні сказано, що слідчий суддя не може перевірити зазначені громадянином у заяві обставини порушень, однак вважає їх об'єктивними і підслідними НАБУ, тому зобов'язав бюро розглянути їх у рамках досудового розслідування.
"Суд постановив зобов'язати уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, викладені в заяві. В іншій частині скарги відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає", - сказано в тексті рішення суду.
Довідка: Кабінет міністрів у грудні 2018 року прийняв рішення реорганізувати Державну фіскальну службу України шляхом поділу її на державні податкову і митну служби. За підсумками конкурсного відбору 5 липня 2019 року перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов став керівником Державної митної служби.
Державна митна служба, якій передали відповідні повноваження Державної фіскальної служби, офіційно запрацювала в Україні з 8 грудня минулого року.
19-02-2020, 22:00
0
1 007