Група експертів МВФ приїде до Києва для проведення технічних обговорень.
Про це повідомили у Представництві МВФ в Україні.
“Команда у складі кількох експертів МВФ відвідає Київ для проведення технічних обговорень політики, спрямованої на досягнення потужнішого зростання та забезпечення стабільності”, - заявив у Києві постійний представник Міжнародного валютного Фонду в Україні Йоста Люнгман.
Нагадаємо, 17 лютого 2020 завершилася дія попередньої програми між Україною та МВФ в рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі близько $3,9 млрд. Україна отримала лише перший транш на суму близько $1,4 млрд. Гроші були перераховані в грудні 2018-го. У 2019-му Україна не отримувала кредитні кошти від МВФ.
Україна на початку грудня 2019 року домовилася з МВФ про відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування EFF на $5,5 млрд. Міжнародний валютний фонд очікує виконання Києвом узгоджених раніше попередніх заходів для остаточного затвердження радою директорів Фонду нової програми.
Один з попередніх заходів — ухвалення Верховною Радою законопроекту № 2571, щоб унеможливити повернення збанкрутілих або націоналізованих банків ексвласникам. Початковий проект закону, який був внесений до Ради в грудні, було змінено.
У розпорядженні "НВ Бізнес" опинився доопрацьований законопроект, в якому є норма, що колишнім власникам банків-банкрутів, в тому числі тим, які були націоналізовані, дається півроку на переговори з Кабміном про можливу компенсацію збитків. Передбачено, що якщо компромісу досягти не вдається, розмір компенсації має визначити український суд.
За інформацією ЗМІ, МВФ виступив проти нової версії законопроекту, тому вона не була винесена на голосування. Тим часом Рада приступила до розгляду у другому читанні законопроекту про відкриття ринку землі, який може тривати до квітня через велику кількість поправок.