Єврокомісія радить країнам ЄС збільшити ціни на цигарки

новини / Новини України
2 503
0
Єврокомісія радить країнам ЄС збільшити ціни на цигарки

Європейська Комісія оприлюднила доповідь про поточний стан ринку тютюнових виробів у країнах ЄС та запропонувала підвищити та гармонізувати податки на таку продукцію з метою введення додаткових стимулів для людей кинути паління.

Про це йдеться у повідомленні, яке оприлюднене на сайті Європейської комісії.



"Єврокомісія оприлюднила оцінку правил ЄС в оподаткуванні тютюну… Хоча ці правила, в цілому, добре спрацьовують у формуванні структури податків та доходів, такий інструмент уже не є настільки ж ефективним у стримуванні та обмеженні споживання. Підвищення мінімального рівня податків та цигарки та різаний тютюн мало ефект лише в декількох країнах ЄС, де рівень такого оподаткування був дуже низьким", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає Єврокомісія, кількість курців у країнах ЄС усе ще є причиною для глибокого занепокоєння, адже 26 відсотків дорослого населення нині продовжують палити. Тривожним є той факт, що цей показник навіть вищий серед європейської молоді віком від 15 до 24 років – 29 відсотків курців. Нещодавно започаткований Європейський план дій із боротьби проти раку розглядає підвищення оподаткування на тютюнову продукцію як ключовий інструмент для зменшення кількості споживання цієї продукції серед європейської молоді.

Окремий наголос доповідь робить на запобіганні контрабанді та незаконному обігу тютюнових виробів, що призводить до значних втрат у доходах від оподаткування.

Одним із факторів такого явища є цінова нерівність у цьому секторі між різними країнами ЄС, в яких вартість однієї пачки цигарок може коливатися від 2,57 до 11,37 євро, що створює стимули для незаконної транскордонної торгівлі.

Проблемою залишається незаконне виробництво тютюнової продукції та її контрабанда з третіх країни. Частка такої нелегальної продукції становить близько 8 відсотків від загального обсягу тютюнової продукції, що потрапляє на європейський ринок. При цьому саме цигарки найчастіше є у переліку товарів, які виявляються та конфіскуються на зовнішніх кордонах Євросоюзу.

Єврокомісія дійшла висновку, що існуюча Директива з оподаткування тютюну потребує уточнення внаслідок швидкого зростання споживання у секторі електронних цигарок. Кількість споживачів цієї продукції в країнах ЄС подвоїлася у період між 2013 та 2017 роками і наразі становить близько 12 мільйонів людей. Загальна ємність європейського ринку електронних цигарок, за даними 2017 року, оцінюється у 2,54 мільярда євро.

При цьому, як зазначається у доповіді Єврокомісії, загальна ємність європейського ринку тютюну, включаючи доходи від оподаткування, становить близько 106,5 мільярда євро, з цієї суми близько 22,5 відсотків припадає на зібрані податки.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях
Українські аграрії вже засіяли понад півмільйона гектарів зернових: регіони-лідери
У новій угоді про надра зʼявились речі, які сторони раніше відкидували – Зеленський
За добу росіяни втратили понад 1700 солдатів і 3 системи ППО, - Генштаб

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
210 365
На Буковині підприємець розвинув меблевий бізнес завдяки гранту
8 495
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 056
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 402
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
4 931
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 772
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 457
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 037
Квитки на історичний матч "Буковина" - "Вікторія" вже у продажу: де придбати і яка вартість
3 498
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 169

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм