Станами тривоги і страху у людини керують різні механізми. Це з'ясували вчені з допомогою фільмів жахів. Про результати свого експерименту дослідники написали в NeuroImage.
Вчені відзначили, що механізм страху розвинувся ще в ході еволюції з метою допомогти тваринам швидко реагувати на можливу загрозу для їхнього життя. У той час, як тривога є прикордонним станом, який виникає як очікування страху.
Визначити, які саме відділи мозку відповідають за тривогу і страх, намагаються давно, але як виявилося на практиці, відокремити ці емоції одну від одної досить складно. Тому вчені вирішили використовувати для експерименту фільми жахів і за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії простежили за активністю мозку людей, які їх дивилися.
Внаслідок вчені помітили, що почуття тривоги було у людей впродовж усього фільму, а ось страх виникав тільки в певні моменти напруження на телеекрані.
З'ясувалося, що за відчуття страху відповідають ті області мозку, які також задіяні в обробці емоцій і розумових функцій. Тоді як під час тривоги були активні лише тільки ті частини мозку, які обробляють сигнали від зору і слуху.
Вчені зробили висновки, що станами тривоги і страху керують різні механізми мозку. При тривозі мозок максимально мобілізує зір і слух, а ось при страху – активізуються ті області, які відповідають за обробку емоцій, реакцію на загрозу і розумові функції.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-02-2020, 00:03
0
1 441