RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Сьогодні у Китаї починають святкувати Новий рік: цікаві факти про свято


Згідно з легендою, історія китайського Нового року, якій уже понад три тисячоліття, розпочалася з боротьби проти міфічного чудовиська, прозваного Нянь (рік). Він виглядав як бик, мав голову лева і жив у морських глибинах.

У ніч перед Новим роком Нянь вибирався на землю і шкодив людям, викрадав їхні багатства. Та він боявся червоного кольору і вогню. Отож, щоби захистити себе від грізного чудовиська, китайці розвішують червоні ліхтарі перед входом до будинку, запускають феєрверки.



Підготовку до святкування розпочинають за тиждень до новорічної ночі. Наводять порядок в оселі, щоби очистити своє життя від невдач і звільнити місце для щастя. Також приносять пожертви предкам, бо вірять, що їхні духи захищають і можуть зробити успішними.

У Китаї існує цікавий звичай – на Новий рік незаміжні жінки прив’язують папірці з номерами своїх телефонів до цитрусових фруктів і відправляють їх вниз по річці. Чоловіки виловлюють ці "кораблики кохання" і, якщо захочуть, можуть зателефонувати незнайомці.

Обов’язковою є вечеря в колі сім’ї, тож кожен намагається повернутися в батьківський будинок. Передноворічну ніч китайці називають "ніччю зустрічі після розлуки". Для них – це найважливіша подія року. Вся родина збирається за святковим столом із різноманітними стравами. На півночі Китаю на Новий рік заведено їсти пельмені (цзяоцзи), а на півдні – няньгао (скибочки, приготовані з клейкого рису).

Проводяться масові гуляння. Китайці переодягаються в драконів, влаштовують свої знамениті виступи в громіздких костюмах і на ходилицях. Після новорічної ночі заведено ходити в гості до родичів. Подружні пари повинні відвідати батьків дружини у другий день Нового року. В наступні дні заведено відвідувати родичів, приносити подарунки та червоні конверти, щоби висловити турботу, любов і добрі побажання. Ситні застілля переходять із одного будинку в інший.
Неодмінним атрибутом святкування є салюти та феєрверки. Китайці вірять, що чим голосніше вони вибухатимуть, тим краще і вдаліше підуть справи в Новому році і тим щедрішим буде врожай.

Цікавинки

*Китайський Новий рік відзначається як державне свято в країнах, де проживає велика кількість китайців, призначають сім вихідних днів. Але святкування може тривати навіть 15 днів, тому дехто бере додатковий тиждень відпустки, щоби вдосталь відпочити.

*Згідно з традицією, кожен рік має свого покровителя. У 2020 році ним буде Білий Металевий Щур.

*Вважається, що святкування китайського Нового року – найкращий час для примирення, необхідно забути всі образи і щиро побажати одне одному миру і щастя.

*Господарям і гостям прийнято дарувати по два мандарини, які символізують достаток і процвітання.

*Головна новорічна страва у Китаї – пельмені, які подаються в бульйоні. Їх ліплять усі члени родини, це символізує єднання. Обов’язковими є страви зі свинини. Найчастіше це смажене м’ясо із соусом та овочами, копчені ковбаски.

*Улюбленими є частування з птиці. Курка символізує боротьбу добра зі злом, виконання загаданих бажань. Лапки дають дорослим членам родини, крильця – дітям. Гусак і качка, запечені під червоним соусом, символізують бурхливе процвітання.

*Риба на новорічному столі – символ достатку. Вона подається у найрізноманітнішому вигляді: смажена, варена, приготована на пару, ціла чи скибочками, а також окремо риб’яча голова на блюді.

*Новорічна локшина символізує довге і щасливе життя. Причому її не прийнято ламати або відкушувати, щоб не вкоротити собі віку, а тільки всмоктувати цілою.

*Рис і шпинат на почесному місці – це знак родючості і багатства.

*Страви з бобових символізують добро і допомагають відігнати від оселі злих духів. Селеру обов’язково подають в сім’ях, де є учні та студенти, тому що вона символізує старанність і працьовитість. Смажені корені лотоса сприяють збільшенню сімейного достатку, а також появі потомства. Цитрусові, зокрема апельсини та мандарини, символізують успіх і процвітання.

*Пиріг із солодкого рису няньгао символізує успіх і просування вгору по кар’єрних сходах – усе вище і вище з кожним роком.

*На Новий рік китайці п’ють солодке вино і горілку бай дзіу.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-01-2020, 10:15
Коментарів 0 Переглядів 2 150



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.