У 2020 році фінансування програми "Доступні ліки" збільшать вдвічі – до 2,1 мільярда гривень.
Про це повідомили у міністерстві охорони здоров’я.
Зараз у реєстрі є понад 250 лікарських засобів за програмою "Доступні ліки", зокрема від серцево-судинних захворювань, від діабету 2 типу, від бронхіальної астми. До реєстру входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й препарати з країн ЄС. Безоплатними для пацієнтів є 78 з них, інші передбачають невелику доплату.
Також цього року будуть нововведення у програмі "Доступні ліки". Ще 1,2 мільярда гривень виділять на лікування інсулінозалежного та нецукрового діабету. Тож пацієнти, які живуть з інсулінозалежним діабетом, зможуть отримати препарат в аптеці безоплатно або зі знижкою.
"З 1 квітня у програму будуть додані інсуліни. У регіонах є брак коштів для закупівлі інсуліну. У наступному році цієї проблеми не буде. Ми її включили у програму "Доступні ліки", – пояснила міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.
Хворі часто стикалися з проблемою нестачі інсуліну. Завдяки включенню препаратів у держпрограму ця проблема зникне.
"Держава за рік покриває більшу частину потреби в інсулінах з держбюджету, решту мають профінансувати органи місцевого самоврядування. У тих областях, в яких місцева влада виконує свою частину зобов'язань, програма працює безперебійно, і всі пацієнти вчасно отримують потрібні ліки. Переважна більшість проблем із нібито відсутністю інсулінів сьогодні виникають саме через невідшкодування місцевою владою аптекам вартості потрібних пацієнтам препаратів", – пояснюють у МОЗ.
Схема отримання "доступних ліків" залишається такою самою. Їх можна отримати за рецептом лікаря, з яким підписана декларація. Забрати ліки можна у будь-якій аптеці, яка працює за держпрограмою.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-01-2020, 17:10
0
1 085