RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » У Мінкульті розповіли, які покарання планують для журналістів за дезінформацію

У Мінкульті розповіли, які покарання планують для журналістів за дезінформацію

Проєкт закону про дезінформацію передбачатиме, що ступінь відповідальності для журналістів за поширення дезінформації визначатиме суд, і державні органи не матимуть у цьому питанні жодного впливу.

Про це перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук сказав під час презентації закону про дезінформацію, який напрацьовує МКМС, повідомляє "Укрінформ".



“Адміністративна відповідальність застосовується виключно судом за умови заяви уповноваженого, тут взагалі про вплив державного органу чи притягнення до відповідальності не йдеться. Виключно судом”, - наголосив Максимчук.

За його словами, автори законопроєкту вважають, що у випадку, якщо журналіст помилився та поширив інформацію, а потім сам виявив цю помилку чи за заявою спеціального уповноваженого, посаду якого у разі ухвалення законопроєкту запровадять, передбачається можливість спростування або надання права на відповідь на цю публікацію. У разі виправлення ситуації негативних наслідків не настане. Якщо ж ситуація повторюється регулярно, то "це або питання до професійності, або там є якийсь умисел", і тоді передбачається штраф, зазначив Максимчук.

Він уточнив, що якщо добровільного спростування дезінформації немає, то уповноважений звертається з відповідним проханням, і у разі відмови або невиконання, "у випадку, якщо судом буде доведено, що це таки було розповсюдження, то за кожний такий випадок буде штраф”.

Зокрема, за систематичне умисне масове поширення завідомо недостовірних повідомлень пропонується карати штрафом від 5 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Поширення дезінформації за умови добровільного спростування в порядку, визначеному цим законопроєктом, починаючи з третього факту порушення протягом одного року, тягне за собою накладання штрафу у розмірі 1000 мінімальних зарплат за кожен випадок порушення.

Поширення дезінформації за відсутності добровільного спростування в порядку, визначеному цим законопроєктом – тягне за собою накладання штрафу у розмірі 2000 мінімальних зарплат за кожен випадок дезінформації. Нерозміщення або несвоєчасне розміщення відповіді щодо дезінформації за заявою уповноваженого – штраф у розмірі 20 мінімальних зарплат за кожен випадок порушення, розповів перший заступник міністра.

Посадовець також звернув увагу на те, що за поширення дезінформації і порушення правил спростування або надання відповіді, а також вимог прозорості передбачено не тільки адміністративну, а й кримінальну відповідальність - аж до позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

“Тобто, коли ми розуміємо що це не реалізація права на вираження думок, тих прав, які гарантовано Європейської конвенцією прав людини, Конституції України, а це навмисна робота”, - пояснив він.

За словами Максимчука, у проєкті закону є норми, які, з одного боку, підвищуватимуть статус журналіста, надаватимуть представнику ЗМІ певний захист з боку держави, а з іншого — збільшуватимуть його відповідальність. Передбачається також створення органу журналістського самоврядування, який буде захищати їхні інтереси та водночас контролювати діяльність журналістів.

“Буде норма, яка говорить про те, що поширювачі інформації, які поширюють інформацію для необмеженого кола осіб, мають визначатися, ідентифікувати себе для того, щоб можна було до них звернутися у випадку поширення недостовірної інформації або дезінформації. Визначається обов'язок ідентифікувати себе”, - сказав Максимчук.
Редактор: Юрій Коверзнєв
17-01-2020, 14:00
Коментарів 0 Переглядів 910


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.