RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » У Мінкульті запевняють, що Верховний суд не дозволяв УПЦ МП зберегти назву

У Мінкульті запевняють, що Верховний суд не дозволяв УПЦ МП зберегти назву

Верховний суд України не ухвалював рішення про дозвіл Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) не змінювати свою назву, як про це повідомили деякі ЗМІ.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства культури, молоді та спорту (МКМС).



"16 грудня 2019 року низкою українських ЗМІ була поширена інформація про те, що "Верховний суд України ухвалою від 11.12.2019 по справі № 640/4748/19 за позовом Київської митрополії Української православної церкви до Мінкультури про визнання протиправним та скасування наказу, зобов’язання вчинити дії, постановив залишити касаційну скаргу Мінкультури без задоволення, Верховний суд дозволив Українській православній церкві Московського патріархату не змінювати свою назву". Оприлюднена інформація не відповідає дійсності з огляду на наступне", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, як зазначили у міністерстві, "у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва знаходиться справа № 640/4748/19 за позовом Київської митрополії Української православної церкви до Мінкультури про визнання протиправним та скасування наказу, зобов’язання вчинити дії".

У МКМС зауважили, що позовними вимогами по справі є такі:

– визнати протиправним і скасувати наказ Мінкультури № 37 від 25.01.2019 "Про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій (об’єднань), які підпадають під дію норм частини сьомої і восьмої статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (далі – Наказ № 37);

– визнати протиправним дії Мінкультури щодо розміщення 26.01.2019 на офіційному сайті Мінкультури та через офіційне видання "Урядовий кур’єр" Переліку релігійних організацій, які підпадають під дію норм частини сьомої та восьмої статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації";

– зобов’язати Мінкультури негайно відкликати публікацію, розміщену 26.01.2019 на офіційному сайті Мінкультури та через офіційне видання "Урядовий кур’єр".

"Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.04.2019 по справі № 640/4748/19 було задоволено клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову, якою заборонено суб’єктам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань (в тому числі Міністерству юстиції України, Міністерству культури України, їхнім структурних підрозділам) проводити будь-які реєстраційні дії щодо відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у тому числі, але не виключно, скасовувати реєстраційні дії та записи стосовно релігійних організацій", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Мінкультури скористалось своїм правом, та оскаржило ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.04.2019 по справі № 640/4748/19 в апеляційному та касаційному порядку.

Ухвалою Верховного суду від 11.12.2019 касаційну скаргу Мінкультури залишено без задоволення, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.04.2019 залишено без змін

У МКМС наголосили, що станом на 17.12.2019 Окружний адміністративний суд м. Києва не переходив до вирішення справи по суті.

"Таким чином, Верховний суд не постановляв ухвали, "якою би дозволив Українській православній церкві Московського патріархату не змінювати свою назву". Міністерство культури молоді та спорту України закликає представників ЗМІ ретельніше ставитися до перевірки інформації та звертатися за відповідними коментарями до пресслужби МКМС, а також просить представників ЗМІ привести вказану новину і заголовок до неї у відповідність до дійсних матеріалів справи", - заявили у МКМС.

Там також звернули увагу, що ніхто з представників ЗМІ не звертався до міністерства з приводу отримання офіційної позиції стосовно вказаної інформації по зазначеній справі.

Нагадаємо, раніше міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що було б чесно, якби релігійні організації в своїй назві вказували, до якого релігійного центру належать.

Верховна Рада України на пленарному засіданні 20 грудня 2018 року ухвалила в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату у своїй назві зазначити належність до Російської православної церкви (РПЦ).
Редактор: Юрій Коверзнєв
18-12-2019, 13:05
Коментарів 0 Переглядів 1 420


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.