Люди, котрі активно шукають сенс життя найчастіше виявляють його після 60. Чи знаходять вони щастя в сім’ї, друзях, кар’єрі, або десь зовсім в іншому місці, розуміння цього і гідна оцінка життя відбувається тільки в пізній стадії середнього віку.
Про це повідомляє УКР.Здоров'я.
Автори дослідження та США поговорили більш ніж з тисячею чоловік у віці від 21 до 100 років і старше. З’ясувалося, що лише після 60 люди бувають найбільш задоволені своїм життям.
При цьому наявність чітко усвідомленої мети або сенсу життя робило людину фізично і психічно здоровою, як показало дослідження. А це означало, що такі люди набагато рідше вмирали молодими, тобто йшли з життя передчасно. На думку вчених з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго, які проводили це дослідження, здоров’я та сенс життя тісно пов’язані між собою.
Якщо людина аж до старості не може розібратися, навіщо вона живе на нашій планеті, то це скорочує її життя на роки, і навпаки. Результати дослідження опубліковані журналом Journal of Clinical Psychiatry. Рівень задоволення людей від життя оцінювався на основі відповідей на різного роду твердження на кшталт "Я все ще шукаю сенс або мету життя" і "Я вже виявив мету в житті". Продовження пошуків сенсу життя після 60 погіршувало емоційне здоров’я і когнітивний функціонал.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-12-2019, 01:20
0
1 952