Сьогодні п’ятниця 13-го, вона остання в цьому році. Два такі дні очікують нас у березні та листопаді 2020-го.
Здавна люди приписують кожній п’ятниці 13-го темні містичні властивості: вважається, що цей день не віщує удачу нікому, окрім магів і ворожок.
Згідно з біблійськими легендами, саме у п’ятницю, 13-го Єва скуштувала заборонений плід і дала його Адаму. В цю ж дату Каїн убив свого брата Авеля. Ісуса Христа розіп’яли теж у п’ятницю.
Стародавні римляни вважали "13" числом смерті, руйнування, нещасть, а на вулицях Великобританії досі часом відсутні будинки під номером 13.
На думку психологів, боязнь цього дня виникла у результаті самонавіювання під впливом повір'їв, легенд і прикмет. Жодних наукових доказів про небезпеку п'ятниці 13-го насправді не існує, хоча фобія цієї дати в медицині називається "параскаведекатріафобія".
“Коріння цих вірувань походять із давніх часів, коли люди почали асоціювати з датою певні події і з покоління в покоління це передають. У дитячому віці ми віримо тому, що нам кажуть, адже критичне мислення з’являється після 10 років, у підлітковому віці. Таке дитяче магічне мислення зберігається у багатьох дорослих, які змалку вірять у небезпечні речі, які не можна пояснити. Ще є таке явище як самонавіювання: ми можемо себе переконувати в тому, що щось погане станеться, і воно, справді, стається. З медичної точки зору, якщо яка-небудь фобія не заважає людині виконувати свої соціальні обов’язки, то її лікувати не потрібно. Але якщо людина не прийде у п’ятницю 13-го на роботу чи пояснить керівництву, що не була на роботі через це, то були б запитання, чи все гаразд”, – каже психологиня Наталі Круглашова.
Священники ж називають забобони "марновірством".
“Це є марна віра, в той час як церква покликана свідчити, проповідувати і виявляти в своєму житті, у житті своїх парафіян істину віру. Істина віра і забобони так само несумісні як світло з темрявою, холод із полум’ям тощо.
У ПЦУ вважають, що забобони загалом – це результат людської "недосконалості, слабкості духу і маловір'я", – наголосив речник Православної церкви України Євстратій Зоря.
13 прикмет і забобонів про п’ятницю 13Не можна вирушати в подорож, оскільки така дорога буде наповнена не завжди приємними сюрпризами.
Вважається, що в цей день трапляється багато автомобільних аварій, тому водіям слід бути особливо обережними за кермом.
У такий день не слід лягати в лікарню і проводити операцію, оскільки є ризик, що дії медиків не приведуть до благополучного результату.
Сучасні забобони свідчать про те, що навіть комп’ютерні віруси стають особливо агресивними, в зв’язку з чим рекомендується відмовитися від використання гаджетів та інтернету в цей день.
Вважається, що рослина, яку було висаджено в п’ятницю 13-го, не буде рости і плодоносити.
Деяких людей страх п’ятниці 13-го призводить до того, що вони відмовляються від гігієни: вважається, що в цей день заборонено навіть стригти нігті.
Якщо ви плануєте змінити роботу, не влаштовуйтеся в нове місце в такий день, це може зумовити не дуже успішний досвід.
Вважається, що якщо похорон людини випадає на цей день, то не виключена смерть ще однієї людини незабаром.
У цей день заборонено веселощі, випивка, смачна їжа, сміх. Якщо ви будете веселитися цього дня, з вами може трапитися нещастя.
За прикметою, весілля в п’ятницю 13-го – дуже небажане явище.
Якщо у вас немає серйозних справ, в цей день краще не виходити з дому взагалі.
Не укладайте в цей день угод і не робіть покупок, особливо великих.
Щоб погані прикмети п’ятниці 13-го не збулися в вашому житті, сходіть в цей день до церкви.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-12-2019, 12:23
0
1 339