Можливість мовного спілкування ставить людину на вищий щабель еволюції. Ця найважливіша функція здійснюється завдяки слуху. Рання діагностика порушень слухової функції дає великий спектр можливостей для відновлення слуху та якості соціальної адаптації тих, у кого ця функція порушена. Для дітей слух має неабияке значення, і його порушення у перші роки життя провокує затримку розвитку мови і навіть зниження інтелектуальних здібностей. На щастя, цьому можна запобігти, якщо вчасно виявити проблему і скорегувати її.
Для виявлення таких порушень, згідно сучасним світовим стандартам, усім дітям при народженні або протягом перших місяців життя повинен проводитись скринінг слуху – обстеження, що дозволяє виявити відхилення.
Отоакустична емісія (ОАЕ) є одним із скринінг-методів дослідження слуху в новонароджених. Уперше врна здійснюється у пологовому будинку дітям, які перебувають у групі ризику. ОАЕ у нормі реєструється. За відсутності реєстрації застосовується "Принцип 1-3-6": 1. Скринінг слуху проводиться усім новонародженим, віком до 1 місяця. Оптимально – у пологовому будинку. 2. Аудіологічну діагностику проводять дітям, які не пройшли скринінгове обстеження, у віці до 3 місяців 3. Реабілітацію порушень слуху починають до 6 місяців.
Реєстрація коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП) – надійний скринінг-тест, який дозволяє виявити порушення слуху на усіх ділянках від внутрішнього вуха до головного мозку. КСВП – це єдиний вид діагностики, що дозволяє виявити пошкодження слухового нерва у новонароджених, які трапляються у 10% дітей. Метод безболісний, безпечний, доступний з перших днів життя. Обстеження не займає багато часу, але вимагає від пацієнта максимально розслабленого та нерухомого стану. Тому КСВП часто проводять дітям у стані медикаментозного сну, використовуючи для цього максимально безпечні препарати. Комплекс КСВП та ОАЕ є одним діагностичним цілим, який дозволяє повністю оцінити стан слуху у дітей.
Здійснити обстеження слуху дітям можна у медичному центрі "С клінік" ("СІН медікал"), як шляхом реєстрації отоакустичної емісії (ОАЕ), так і зареєструвавши коротколатентні слухові викликані потенціали (КСВП).
Також у "С клінік" і філіях медичного центру здійснюється: - Імпедансометрія, що включає тимпанометрію і акустичну рефлексометрію. Ці об’єктивні дослідження дозволяють виявити порушення у середньому вусі, тобто за барабанною перетинкою, які часто є непомітними при звичайному огляді. Обстеження безболісне, швидке, безпечне, високоінформативне, що особливо важливо для дітей.
- Порогова тональна аудіометрія – суб’єктивний метод дослідження гостроти слуху, який полягає у визначенні найменшої інтенсивності звуку до звукових хвиль різної частоти. Дослідження здійснюється за допомогою аудіометра, при цьому пацієнту одягають спеціальні навушники. Вчасно проведене обстеження і відповідне лікування дозволяють зберегти слух на належному рівні. Важливо проводити і профілактичне обстеження, особливо тим людям, робота яких пов’язана із впливом шуму, оскільки ураження слухового нерва (нейросенсорну приглухуватість) легше попередити, ніж лікувати.
- Підбір і налаштування слухових апаратів. Компенсувати порушення слуху можна за допомогою слухових апаратів. Сучасні слухові апарати повертають можливість краще чути і спілкуватись з людьми в різних акустичних умовах, допомагають боротися з шумом у вухах, запобігають прогресуванню втрати слуху. Вчасно підібраний дитині якісний слуховий апарат забезпечить розвиток мовлення, комунікативні навики, а також загальний розвиток.
Медичний центр "С клінік" надає величезний повний спектр послуг з аудіології.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.