Іноді холод здається нестерпним, але трапляється так, що з усіх в компанії мерзнете лише ви. Чому буває складно зігрітися та коли така особливість є ознакою захворювання?
Непереносимість холоду, нездатність зігрітися та мерзлякуватість — фізіологічне питання, розповіла Уляна Супрун та пояснила, що зігрітися чаєм при наявності певних захворювань – не вийде.
Температура тіла "в глибині" за будь-яких умов має бути сталою, а кінцівки мають бути досить теплими. За це відповідає природний механізм терморегуляції, до якого залучені нервова система, статеві гормони, гіпофіз і гіпоталамус, наднирники, бурий жир і щитоподібна залоза.
На холоді судини то звужуються, щоб ми не "втрачали тепло", то розширюються, аби запобігти обмороженню. Саме тому ми стаємо блідими, щойно вийдемо на мороз, і червоними, якщо довго там побудемо чи коли повертаємося в приміщення.
В процес терморегуляції залучені також потові залози, рефлекс тремтіння, теплоутворення в бурому жирі, зміна поведінки, сироти на шкірі та підвищений метаболізм.
Хвороби, через які ви можете мерзнутиАнемія. Це захворювання характеризується тим, що в організмі бракує заліза, а відтак і гемоглобіну, який переносить кисень, і цитохромів та залізовмісних ферментів. Це знижує ефективність обміну речовин та утворення тепла.
Анемію слід лікувати, а от призначати самим собі харчові добавки без жодних обстежень — поганий варіант, застерігає пані Уляна.
Анорексія, суворі дієти, голодування. Суворі дієти можуть зробити тільки гірше, а потім ще гірше, коли ви їх припините. Анорексію слід лікували з психотерапевтом. Судний раціон може бути причиною переохолодження.
Гіпотиреоз (недостатня активність щитоподібної залози). Причиною стану може бути аутоімунний тиреоїдіт, коли власні антитіла скеровують руйнацію щитоподібної залози імунною системою. При недостатній активності щитоподібної залози потрібна гормональна терапія. Очевидно, рукавички та імбирний чай – не допоможуть зігрітися.
Хвороба периферичних артерій. Діагнозу "вегето-судинна дистонія” – не існує, але є низка причин порушеного кровотоку в судинах чи їхнього неадекватного тонусу. Зокрема, хвороба периферичних судин. Факторами, що провокують захворювання, є куріння та ожиріння. Відтак, кровотік судинами ускладнюється і кінцівки мерзнуть.
Синдром Рейно. У людей з таким синдромом у відповідь на холод чи стрес стискаються судини кінцівок, а пальці рук і ніг стають холодні аж білі.
Первинний, тобто безпричинний, синдром Рейно буває в людей до 40 років. Вторинний синдром Рейно розвивається після 40 і може бути зумовленим ушкодженням нервів, травмами кінцівок, роботою із дрилями, пилами, клавіатурою комп’ютера чи роялю, атеросклерозом, курінням чи певними ліками.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-12-2019, 23:50
0
4 768