Проблема холодних ніг і рук стає особливо актуальною восени і взимку.
Про це пише УКР.Здоров'я.
Найбільш сильно проблемі схильні жінки: приблизно у кожної п’ятої жінки холодні руки і ноги є практично постійним явищем, а кожна друга скаржиться на холод і тремтіння в кінцівках в зимові місяці.
Наскільки небезпечні холодні руки і ноги? По суті, при недостатньо теплій атмосфері холодні кінцівки є типовим і не небезпечним наслідком роботи механізмів терморегуляції в організмі, для якого стає важливим зберігати активний кровообіг внутрішніх органів, а не, скажімо, пальців на ногах.
Коли стає холодно, тіло починає працювати на підтримання температури близько 37 градусів, яка необхідна для правильного функціонування внутрішніх органів. Оптимізуючи процес, воно зменшує циркуляцію кінцівок шляхом звуження судин. Таким чином, холодні ступні і кисті рук є важливою стратегією виживання, при якому забезпечуються кров’ю і теплом в першу чергу життєво важливі органи, такі як легені, серце, мозок і нирки.
Але іноді холодні кінцівки є попереджувальним сигналом. Якщо руки і ноги залишаються холодними постійно і не хочуть нагріватися навіть в теплі, це цілком може виявитися ознакою якого-небудь серйозного захворювання, наприклад, пов’язаного з порушенням кровообігу, дисфункцією щитовидної залози. В цьому випадку слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Чому від холодних кінцівок страждають в основному жінки. Жінки володіють більш тонкою підшкірною жировою клітковиною, ніж чоловіки, і до того ж у них менше м’язів. М’язи виробляють тепло, а жир ізолює від холоду. До того ж така “нерівність” посилюється ще й різницею в метаболічній активності, гормональними особливостями.
Як собі допомогти, якщо мерзнуть кінцівки. Коли ступні і кисті рук замерзають, добре допомагають вправи. Просто кілька разів стискайте-розтискайте кулаки або тільки пальці, обертайте стопами: це покращує кровообіг і допомагає зігрітися.
Вовняні шкарпетки. Щоб пережити зиму, слід носити теплий, дихаючий і не дуже обтягуючий тіло одяг. Вовняні шкарпетки і рукавиці відмінно гріють кінцівки. Тим, хто схильний до холодних ніг, слід носити шкарпетки з вільними манжетами.
Спеції. Для активізації кровообігу корисно вживати перець чилі, корицю, куркуму, імбир.
Вода. Якщо організму не вистачає рідини, кров стає густішою і не може нормально циркулювати, а недостатній кровообіг веде до холодних рук і ніг.
Зелені овочі. Постійно холодні руки і ноги також можуть бути обумовлені недоліком вітаміну В. Насамперед ним нас забезпечують зелені овочі, такі як броколі та інші види капусти, шпинат, кріп, але також корисні цільнозернові і молочні продукти – вони поліпшують оксигенацію крові і забезпечують теплі ноги.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-12-2019, 01:50
0
96 420