RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Репресивна машина» Зеленського: чому влада взялась «шити» справи політикам і активістам

«Репресивна машина» Зеленського: чому влада взялась «шити» справи політикам і активістам

Влада Зеленського запустила "репресивну машину".

Людям з оточення "старих" політиків почали "шити" справи і тягати їх судами, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".




Минулого тижня Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила підозру в зловживанні владою меру Львова Андрію Садовому. Пізніше суд обрав посадовцеві міру запобіжного заходу – заставу в розмірі понад одного мільйона гривень.

А у четвер, 28 листопада, правоохоронці провели обшуки в помешканні блогерки Марусі Звіробій через нібито погрози президентові Володимиру Зеленському.
Що означають ці події, і чи може в таких умовах сформуватися опозиція до нової влади?

"Погрожувала президенту"

Вранці 28 листопада співробітники Державного бюро розслідувань прийшли з обшуком до помешкання громадянки Олени Біленької, більш відомої користувачам соцмереж як блогерка Маруся Звіробій. За два дні до цього ДБР направило до Генпрокуратури проєкт підозри нардепові від "Європейської солідарності" Софії Федині та Марусі Звіробій. Обидві жінки вважають провадження переслідуванням.

На думку слідства, 26 жовтня Федина і Звіробій висловлювали погрози вбивства, адресовані президентові України. Тоді вони провели трансляцію у соцмережах, у якій розкритикували події, пов’язані з візитом Зеленського у Золоте. На цьому відео Звіробій, звертаючись до президента, заявила, що "там взагалі люди контужені на війні" і "вони тебе підірвуть, я тобі обіцяю", а Федина сказала, що "там ненароком може розірватися граната, а знаєш, там обстріли бувають абсолютно випадково".

Звіробій повідомила, що під час обшуку забрали в неї телефон, зброю і блокнот.

"Телефон забрали, зброю забрали. Блокнот з емблемою десантно-штурмових військ забрали. Там, між іншим, номер начальника розвідки. Так що, якщо йому буде хтось дивний дзвонити – нехай не дивується", – сказала волонтерка, додавши, що вилучена зброя була зареєстрованою.

Справа Садового: у чому його підозрюють

А ось львівського мера САП підозрює у зловживанні владою. Справа стосується виділення землі на околиці Львова під індустріальний парк. У 2015 році за земельну ділянку в 23 га нідерландська компанія СТР заплатила 52 млн грн. Компанія зобов’язалася інвестувати в інфраструктуру парку 50 млн євро, залучити великих виробників та створити понад три тисячі нових робочих місць. Але будівництво індустріального парку поки так і не розпочалося через відкриту кримінальну справу і через протести місцевих жителів, у яких там городи та які вважали, що ця земля належить їм.

«Репресивна машина» Зеленського: чому влада взялась «шити» справи політикам і активістам


Отже, за версією слідства, у 2015-2016 роках Львівська міськрада незаконно заволоділа землею, а потім продала її приватній фірмі втричі дешевше, ніж ринкова вартість. Під договором купівлі-продажу землі стоїть особисто підпис Садового. За даними правоохоронців, земля повинна була коштувати 140 млн грн, а не 52 мільйони.

27 листопада Вищий антикорупційний суд обрав Садовому запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1 млн 56 тис 550 грн. Також суд зобов’язав мера прибувати до детектива, прокурора, слідчого по кожній вимозі. Окрім того, Садового зобов’язали повідомляти про зміну місця проживання або місця роботи, а також "утриматися від спілкування" з іншими фігурантами справи про обставини провадження.

Думка

«Репресивна машина» Зеленського: чому влада взялась «шити» справи політикам і активістам


Ігор Буркут, політолог:

"Коли влада не може виконувати обіцянок, в які повірило багато громадян, вона мусить вдаватися до репресивних заходів. Що відбувається у нас? Судова справа щодо нардепа від "Європейської солідарності" Софії Федини – надзвичайно талановитої людини. Я знаю її як серйозну спеціалістку, вчену із конфліктології, і як захисницю прав лемків, і чудову співачку. Проти неї і Марусі Звіробій починають судову справу, нібито вони погрожували вбивством. А що вони сказали? Що він – не безсмертний, і якщо він так буде ставитися до військових на фронті, то все можливе – може і граната вибухнути. Особисто я не вбачаю в цьому конкретної загрози конкретним людям. Але я не маю спеціальної освіти – ні юридичної, ні КГБ-шно-СБУ-шної, щоб у цій ситуації щось побачити.

Те, що "наїхали" на Садового – це було важко прогнозовано, виходячи з амбіцій самого львівського мера. Бо, якщо, скажімо, буде відставка нашого президента і будуть дострокові вибори, то Садовий може стати одним з реальних кандидатів на цей пост. Не у Львові, де в нього нема великого авторитету, а в інших містах, де його сприймають приблизно так, як сприймали спочатку Саакашвілі в Одесі.

Це – репресії, які мають на меті залякувати людей. Я би на цьому тлі назвав підготовку законів, які спрямовані на обмеження свободи слова в Україні. Це серйозні речі: якщо курс взято на Схід, то цілком зрозуміло, що авторам цих законів начхати на імідж України в цивілізованому світі. В будь-якому випадку, це вже викликало реакцію на Заході та в деяких пострадянських країнах.

Ще мене надзвичайно тривожить те, що починають саджати учасників АТО. Це вкрай небезпечне явище, бо справа тут "слизька" для самої влади. Я вже бачу, що президент починає боятися військових. Зверніть увагу, скажімо, на випадок, коли він відмовився летіти військовим літаком. Це дуже неприємно, коли військовий головнокомандувач боїться тих, ким він командує.

Цілий комплекс цих подій є дуже тривожним, і може завершитись досить сумно для всіх. У мене складається враження, що влада провокує радикальні сили на передчасний виступ з тим, щоб його придушити, доки нема тієї опозиції, яка має обов’язково сформуватися на цьому тлі. Ми вже бачимо, що не тільки ті, кого прозвали "порохоботами", а й люди, які виступали проти Порошенка за його влади, нині об’єднуються з тими, хто підтримував Порошенка у несприйнятті процесів, які відбуваються у сучасній Україні. Це – основа для формування нової та дуже серйозної опозиції.

Аналітики стверджують, що зміна цієї влади неминуча, при чому не так довго залишилося чекати. Але для того, щоб вона відбулася цивілізовано й справді означала перехід на нову якість влади, необхідно сформувати нового типу опозицію".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
30-11-2019, 14:35
Коментарів 0 Переглядів 1 999


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.