Weather

Готуйте гроші: НКРЕКП схвалила підвищення тарифів на розподіл газу для облгазів

новини / Новини України
1 674
0
Готуйте гроші: НКРЕКП схвалила підвищення тарифів на розподіл газу для облгазів

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила підвищення тарифів на послуги 44 газорозподільчих компаній.

Відповідний проект рішення було ухвалено на засіданні регулятора.



Повідомляється, що з метою недопущення соціальної напруги серед населення та недопущення різкого збільшення фінансового навантаження на споживачів природного газу перегляд тарифів на послуги розподілу природного газу пропонується здійснити в два етапи - з 1 січня 2020 року і з 1 липня 2020 року.

Так, наприклад, новий тариф на послуги з розподілу газу з 1 січня 2020 року для компанії "Вінницягаз" може становити 0,93 грн за куб. м, а з 1 липня - 1,16 грн за куб. м, тоді як діючий тариф становить 0,82 грн за куб. м.

Новий тариф на послуги з розподілу газу з 1 січня 2020 роки для "Харківгазу" може становити 1,07 грн за куб. м, а з 1 липня - 1,36 грн за куб. м, тоді як нинішній тариф становить 0,86 грн за кубічний метр.

Таким чином, з 1 липня 2020 року тарифи на розподіл газу для облгазів становитимуть від 0,28 до 2,73 грн за куб. м газу.

Нагадаємо, на початку жовтня в НКРЕКП повідомили, що за результатами аналізу діяльності газорозподільчих компаній за 2017-2019 роки тариф буде переглянуто з урахуванням відшкодування обґрунтованих витрат, необхідних для забезпечення сталого функціонування газорозподільчих мереж, обслуговування та підтримки технічного стану пристроїв, установок, а також системних об'єктів відповідно до вимог законодавства, тощо. Також нові тарифи повинні включати в себе фінансування встановлення лічильників.

Раніше компанії, які постачають в Україну газ для населення (облгази, газзбути), більшість з яких належить бізнесменові Дмитру Фірташу, неодноразово закликали НКРЕКП переглянути тарифи на розподіл газу, оскільки у компаніях не вистачає коштів на обслуговування мереж. Крім того, облгази скаржилися на масовий відплив кадрів через низькі оклади.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують