Акція під гаслом "8 Березня - День рівних прав! І можливостей?" відбудеться 6 березня на Соборній площі Чернівців за участі жінок - депутатів обласної і районних рад Чернівців і спрямована на подолання різних форм дискримінації щодо жінок. Початок о 15.00.
Організатори події - управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації та міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу.
Довідка.
Свого часу Україна ратифікувала низку міжнародних документів щодо забезпечення гендерної рівності та подолання дискримінації за ознакою статі. Це, зокрема: "Загальна декларація прав людини" (прийнята Генасамблеєю ООН, грудень 1948), "Конвенція про політичні права жінок", прийнята Генасамблеєю ООН (грудень 1952), "Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок", прийнята Генасамблеєю ООН (грудень 1979), Пекінська Декларація та Платформа Дій, прийняті IV Всесвітньою конференцією жінок у Пекіні (1995). На виконання міжнародних зобов'язань у незалежній Україні було ухвалено кілька законодавчих актів, серед яких найважливішими є: Закон України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010р"., Указ Президента України "Про вдосконалення роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (№1135/2005 від 26.07.2005); Указ Президента України "Про підвищення соціального статусу жінок в Україні" (№283/2001 від 25.04.2001).
На переконання організаторів свята, попри вжиті заходи, дискримінація жінок в Україні зберігається. Представництво жінок у виборних та виконавчих органах влади надзвичайно низьке: серед депутатів Верховної Ради жінки становлять 8%, у Чернівецькій обласній раді жінок близько 12%, у Чернівецькій міській раді 15%. Середня заробітна плата жінок в жодній галузі не перевищує середньої заробітної плати чоловіків; загалом по Україні платня жінок на 25% нижча за платню чоловіків. Рівень зайнятості жінок в середньому на 10% нижчий за рівень зайнятості чоловіків (53% та 63% відповідно). 20% жінок України регулярно потерпають від фізичного насильства у сім'ї.