Існує кілька основних причин, що викликають зміни в тоні голосу.
Про це пише ukrhealth.
Застуда. Проголошення слів задіює дві голосові зв’язки, які вібрують і народжують звуки. Застуда викликає набряк голосових зв’язок, що впливає на вібрацію і змінює голос. Ось чому застуда найчастіше викликає характерну хрипоту.
Перенапруга. Вчителі, продавці і деякі інші люди, які змушені з ранку до вечора говорити, часто стикаються з порушеннями голосу, які викликані перевантаженням голосових зв’язок. Ці перевантаження народжують не тільки перевтома, але і пошкодження зв’язок, через що голос може хрипіти або зовсім зникнути.
Куріння. Дана шкідлива звичка також вважається досить поширеною причиною несподіваної зміни тембру голосу. Справа в тому, що тютюновий дим викликає роздратування голосових зв’язок. Американські вчені з’ясували, що у курців ймовірність розвитку голосових розладів в 1,6 вище, ніж у тих, хто не курить.
Алергічна реакція. Сезонна алергія на кшталт полінозу викликає не тільки нежить і подразнення очей, але і набряк голосових зв’язок. А він, як ми вже розповідали вище, є однією з причин несподіваної хрипоти.
Гострий напад печії. Кислотний рефлюкс – розлад, при якому збільшується вироблення шлункової кислоти, яка з шлунка проникає наверх в стравохід, що і провокує печію. Попадання шлункової кислоти на голосові зв’язки може викликати їх запалення.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-11-2019, 01:40
0
1 956