RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Хеловін-2019: історія свята і традиції в Україні

Хеловін, або Ніч напередодні Дня всіх святих відзначають щороку в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

Згідно з традиціями, саме в ніч з 31 жовтня на 1 листопада злі духи проникали на землю. Для того, щоб захиститися від них, було вирішено вбиратися у страшні костюми.



Де святкують Хеловін
У США Хеловін вважається національним святом. Практично всі магазини змагаються в ефектності тематичних прикрас своїх вітрин, а мешканці приватних будинків в оформленні свого двору. При цьому карнавальні костюми, маски і декор буквально розлітаються. У Німеччині головні дії на Хеловін зосереджуються у замку Франкенштейна. Натовпи зомбі, відьом і казкової нечисті влаштовують собі карнавал, заповнюючи всю територію замку і прилеглої округи. Кожен квадратний метр наповнений жахом і атмосферою потойбічного світу. У Франції 31 жовтня Діснейленд з казкового і світлого місця перетворюється в справжню обитель зла. Крім параду зомбі тут влаштовуються справжні баталії, в яких визначається найефектніший тематичний костюм.

Історія Хеловіна
Стародавні кельти, що жили на території сучасної Великобританії, ділили рік на дві частини - світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (в кінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Після прийняття християнства в IX столітті 1 листопада почали відзначати День всіх святих. Дата збіглася з язичницьким Самайном. В англійській мові цей день називається "All Hallow's Eve" і якщо скоротити, значить Halloween. У США Хеловін привезли емігранти з Великобританії в кінці ХХ століття.

Традиції Хеловіна
Сьогодні від древнього язичницького свята залишився набір цікавих традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Невід'ємний символ Хеловіна - гарбузова голова. Неодмінний атрибут Хеловіна - обряд "Trik or trak" ("Капость або подарунок"). У цю ніч діти стукають у будинки з криками: "Treat or trick!" - "Пригощай або пошкодуєш!". Кельти вірили, що в ніч на Новий рік відкривається межа між світами мертвих і живих, і тіні померлих у минулому році відвідують землю. Щоб не стати здобиччю мертвої тіні, люди гасили вогнища в будинках і вбиралися якомога страшніше - у звірині шкури і голови, сподіваючись розполохати привидів, які переповзли відкритий кордон. Духам виставляли пригощання на вулицю, щоб вони задовольнилися цим і не ломилися в будинок. В цю ніч робилися пророцтва, приносилися в жертву тварини, а потім кожен брав у свій будинок язичок священного полум'я, щоб запалити зимове вогнище.

Символи
Хеловіна Традиційними кольорами Хеловіна є чорний, що символізує смерть і темряву ночі, і помаранчевий – символ збору врожаю в цьому році. Головним символом Хеловіна вважається гарбузова голова, яку також називають "Світильник Джека", "Джек – гарбузова голова" або "Джек". Він являє собою помаранчевий гарбуз, на якому вирізане страхітливе обличчя. Всередину "гарбузової голови" поміщається запалена свічка. Спочатку "Світильники Джека" робили з брукви або ріпи.

Хеловін в Україні
Улюбленою традицією українців на Хеловін є переодягання в різні карнавальні костюми. Багато вибирають собі персонажів з фільмів жахів, або ж просто улюблених персонажів з кінокартин. Дівчата особливо люблять перевтілюватися у Панночку з "Вія" Гоголя, або ж у Мавку з твору Лесі Українки "Лісова пісня". Менш поширеною в Україні є традиція прикраси будинків в Хеловін. Також існує традиція, якої дотримуються деякі маленькі українці - випрошування солодощів. Крім того, в Україні особливо цікавляться ворожіннями в Хеловін. Дівчата в цей день можуть поворожити на судженого, так і в цілому на свою долю.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Юлія Леськова
28-10-2019, 00:15
Коментарів 0 Переглядів 2 020

Теги -

Триває збір коштів на деталі до них, закликаємо всіх небайдужих долучитися

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"

Ярослав Чала здобув перемогу в таких дисциплінах як присідання (з вагою 160 кг) і станова тяга (205 кг)
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.