В ніч з 26 на 27 жовтня о 4-й годині ранку стрілки годинника в Україні перевели на годину назад. Експерти розповіли, як пережити перехід на зимовий час з мінімальними наслідками для здоров’я.
Про це повідомляє “Новое время“, пише molbuk.ua.
Осінь традиційно вважають періодом депресій, адже більшість людей важко переживають дощі та холод, скорочення світлового дня і брак вітамінів. А тут ще й перехід на зимовий час, від якого Україна вже вкотре ніяк не може відмовитися.
Якщо хвороби серцево-судинної системи і схильність до депресії — один із цих випадків ваш, то ви знаходитесь в групі ризику.
Ось що потрібно знати про потенційні небезпеки.
Згідно з низкою досліджень, у перші дні після переведення стрілок на зимовий час різко зростає кількість інфарктів і самогубств.
Перше пов’язано зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши поступово підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.
Через загострення осінньої депресії в цей період зростає кількість самогубств. Скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла при пробудженні — ключові фактори цього загострення. Якщо ви схильні до депресії, намагайтеся максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті в цей період, адже будь-яка з них може зіграти роль "спускового гачка".
За статистикою в перший день після переведення стрілок на годину назад зростає кількість дорожньо-транспортних пригод. Якщо ви відчуваєте, що схильні до стресів і загалом схильні нервуватися від браку сну, варто відмовитися від поїздок за кермом.
Найкращим способом захиститися від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон. За кілька днів до переведення годинників варто почати лягати спати пізнiше. Бодай на 15 хвилин, а ліпше на півгодини. Також у цей період рекомендується уникати денного сну і не пити кави в другій половині дня.
Поживний сніданок і прогулянка відразу після того, як щойно зійде сонце, допоможуть "включити" в організмі потрібний час.
27-10-2019, 10:26
0
2 280