Концентрація чадного газу (СО) підвищена над всією Лівобережною частиною України.
Про це повідомила відома синоптикиня Наталка Діденко у своєму фейсбуці.
"На тих картах, з яких і забили тривогу, видно, що найбільша концентрація СО практично над усім Лівобережжям", - написала Діденко.
За її словами, причинами підвищеної концентрації шкідливих димів та викидів СО може бути як суха, надзвичайно тепла погода, так і сезон масового опадання листя. Також синоптик звернула увагу на безкарність за спалення опалого листя.
"Як синоптик, просто спробую пояснити, чому над Україною можлива така концентрація шкідливих димів та викидів. Вже тривалий час над Україною переважає антициклональний характер погоди, коли опади малоймовірні, вітер або слабкий, або взагалі штиль.
Якщо брати до уваги сезон масового опадання листя, кількості викопаної сухої огудини на городах, підготовки городів та полів до зимового періоду, величезні масштаби паління, на печерному рівні - свідомість багатьох громадян, майже повна відсутність покарання за паління трави, бездіяльність відповідних структур у хоча б регулярних попередженнях та поясненнях, то картина виглядає сумною", - пояснила синоптикиня.
Вона зауважила, що найближчим часом розраховувати на зміну синоптичної ситуації не доводиться, антициклональний характер погоди втримається.
Наталка Діденко також порадила, як
діяти в умовах забрудненого повітря.
1.Зволоження помешкання - обов`язково! Поставити миски по квартирі, вивісити вологі рушники, купити зволожувач чи очищувач повітря, пилососити та підмітати не варто, краще вологе регулярне прибирання, пшикати періодично розпилювачем води.
2.Якщо йдете з дому, не відкривайте вікна та балкони.
3.Бажано промивати очі, особливо тим, хто носить лінзи.
4. Пити побільше води.
5. Бігати - відкласти до кращих часів, особливо вранці. Кажуть, що якраз вночі та вранці - найбільша концентрація цієї гидоти.
6.Свічки, ароматизатори у помешканні поки що не варто використовувати.
7. Хто палить, особливо небезпечно це робити якраз у зонах задимленості, будете ще більше втягувати в себе шкоди.
8. Уникайте смажити на кухні, навіщо створювати додатковий дим?
9. Душ приймати частіше, за нагоди, особливо після вулиці.
10. Тимчасово відмовитися від збирання грибів, які дуже люблять акумулювати на собі подібні речі.
11. Промивати ніс розчином солі, на ринку є купа подібних препаратів, від дорогих до дешевших, або можна знайти поради в інтернеті, без фанатизму.
12. Якщо є якісь серйозніші, гострі чи хронічні, захворювання бронхо-легеневої системи, звичайно, треба звертатися за порадами виключно до лікарів.
Водночас, в уряді сказали, що
не зафіксували аномальних перевищень СО у повітрі.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-10-2019, 15:49
0
5 230