Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що було очікуваним, що Україна погодиться на "формулу Штайнмаєра".
Про це він написав у Facebook.
"На "формулу Штайнмаєра" погодилися. Очікувано. Тобто російську умову щодо проведення Нормандської зустрічі виконали. Теж очікувано. Текст ми не бачили, але схоже, що вибори мають бути в цілому вільними та чесними. Тобто Росія їх зробить не вільними і не чесними. І взагалі не виборами", - написав він.
За словами Клімкіна, умовою вільних й чесних виборів буде не тільки відсутність російських військ і техніки на окупованому Донбасі, а й повне роззброєння і забезпечення безпеки, повний контроль України та/або міжнародним співтовариством безпеки на всій території окупованого Донбасу і на всій частині українсько-російського кордону. Також повну участь всіх українських ЗМІ і політичних партій, участь у виборах тимчасово переміщених осіб.
"Це організація виборів нашою ЦВК, можливо спільно з міжнародною адміністрацією. Це функціонування українських судів і ще багато всього. Відповіді на всі ці питання мають бути чіткими і однозначними. Інакше легітимність цих виборів ніколи не буде визнана", - вважає дипломат.
Клімкін переконаний, що "формула Штайнмайера" не має ніякого сенсу без того, "щоб вона була вмонтована в план дій, тобто дорожню карту".
"Тобто запитань стало більше, ніж було. Суспільство буде вимагати на них відповідей. Таких, які не вирішують проблему окупації Донбасу за рахунок України", - підсумував Клімкін.
Раніше, 1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна узгодила текст "формули Штайнмаєра", яка в подальшому увійде в новий закон про статус Донбасу.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що "формула Штайнмаєра" регулює вступ в силу закону про особливий статус Донбасу. Згідно новому формулюванні, закон застосовується на тимчасових умовах з моменту проведення виборів, а остаточно вступає в силу після рішення Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ про визнання результатів виборів.
1-10-2019, 23:00
0
1 148