RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі

Днями у Кам’янець-Подільському відбувся триденний навчально-оздоровчий табір "ДіаКемп", в якому навчалися і оздоровлювалися 18 дітей-переможців Всеукраїнського конкурсу "Діабет. Твоя історія" разом з батьками.

Про це повідомляє кореспондетка molbuk.ua



"10 років поспіль компанія Санофі в Україні проводить Всеукраїнський конкурс малюнка. В рамках проєкту кожного року відбувається конкурс серед дітей, хворих на цукровий діабет і переможці мають можливість познайомитися з однолітками, поспілкуватися. Багато років поспіль діти подавали свої малюнки на цей конкурс. А цього року ми вирішили послухати історії дітей, хворих на діабет. Адже за багато років дії проєкту ми зрозуміли, що дітям є що сказати", - розповідає медичний директор компанії "Санофі" в Україні Алла Гонтар.

«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі
«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі


Конкурс проводився серед дітей віком від 7 до 16 років. Діти писали про те, як їм живеться з цукровим діабетом. Також вони писали листи до своїх лікарів, з якими, за роки хвороби, стали вже друзями.

«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі


"Дякую Вам за Вашу роботу. Лікар – це людина, яка краще розуміє іншу людину, як і Ви. Коли у мене почався діабет, то у мене був висковий цукор і тільки через три тижні я зрозумів, що зі мною щось трапилося. Ви відкрили для мене світ, у якому треба боротися та перемагати", - написав 8-річний Любомир Тихончук з Київської області у листі до свого лікаря.

Історії різні: комусь адаптація далася легко і зараз він їм не заважає. Хтось зізнається, що дуже важко було змиритися з таким діагнозом. А хтось і досі не може повірити в те, що така хвороба спіткала власну дитину. Але все навчилися співіснувати з діабетом і це ніяк не вплинуло на інтеграцію дітей в суспільстві.

Маленьку Поліну Нестерук з Полтави у школі навіть ображали через її хворобу.

"Вона дуже тонка натура, чутлива. Тому її легко образити. Бували випадки, коли діти її дуже ранили словом, своєю поведінкою. У молодших класах у неї відібрали цукерку і так різко сказали: "Тобі ж не можна!". Зараз вона вже доросліша і розуміє, що не треба на це зважати. Тим паче у неї в класі є троє дітей хворих на цукровий діабет", - розповідає мама Поліни Наталія Нестерук.

Діти жваві, позитивні, грайливі, життєрадісні і на запитання, чи важко жити з цукровим діабетом, кажуть, що вони до нього вже звикли і не почувають себе інакшими. І солодке можуть інколи собі дозволити, і навіть чіпси. Але про це вони говорять не голосно, адже усвідомлюють, що все таки цього робити не варто, адже цукровий діабет передбачує харчування за особливим раціоном.

«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі


Після появи діабету батьки зізнаються, що на дієту сіли всією родиною, аби підтримати свою дитину.

"Ми усі перейшли на здорове харчування, щоб не засмучувати доньку Маргариту і не спокушати її. Ми перестали їсти солодощі. Дуже це все важко. Але ми впоралися, я навчила доньку слідкувати за рівнем цукру, дотримуватися дієти, пояснила їй, наскільки це важливо для життя і здоров’я. Що стосується її інтеграції в суспільстві – тут проблем нема. Маргарита вчиться в 11-му класі, вона президент школи, бере участь у різних шкільних заходах. А нещодавно почала працювати – викладає танці на пілоні для дітей. І навіть принесла додому свою першу зарплатню, - розповідає пані Олена.

А от випадки з виявлення небажаних продуктів у вживанні були. Про це зізнається пані Галина Кан з Сумської області.

"Після того, як ми знаходили заховані фантики від цукерок, ми домовилися, що їмо все, але в міру. Тобто у нас бувають і день вареників, і шашлик ми можемо приготувати вдома і з’їсти. І пироги часто печемо. Тому заборон, як таких, нема. Єдина умова – все робимо без фанатизму і у маленьких дозах", - розповідає мама 11-річної Вікторії пані Галина Кан.

«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі


Більшість батьків наполягає на тому, що про цукровий діабет треба говорити.

"Я завжди їй кажу, щоб не нервувалася і не ображалася на запитання про цукровий діабет. Завжди наголошую на тому, щоб вона пояснювала що це таке, як вона з цим живеш. Аби, у разі потреби, вони могли допомогти, якщо їй стане погано", - розповідає пані Галина Кан.

«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі
«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі


У таборі діти швидко потоваришували одне з одним. Вони мали можливість спілкуватися з однолітками з такою ж хворобою, ходили на різні цікаві екскурсії. А найбільшим сюрпризом для дітей став політ на повітряній кулі.

«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі
«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі


Діти були у захваті від польоту і кажуть, що це було абсолютно не страшно. Також дітей вразила посвячення у повітроплавці, яке влаштовують за тією давньою традицією. Діти отримали документ, який засвідчує, що вони стали повітроплавцями і отримали навіть титул "Наша Небесна Високість".

«Діабет. Твоя історія»: переможці конкурсу побували в оздоровчому таборі


В Україні офіційно зареєстровано майже 1.3 мільйони людей з цукровим діабетом. З них понад 200 тисяч пацієнтів – інсулінозалежні. За даними Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоровя України, серед всіх пацієнтів з діабетом – 9.5 тисяч дітей. В основному вони мають цукровий діабет 1 типу. Також в Україні є близько 50 дітей із цукровим діабетом 2 типу.

"На цукровий діабет 1 типу хворіють переважно діти і люди молодого віку. Це генетичне аутоімунне захворювання. І, на жаль, запобігти захворюванню, або якось від нього вберегтися неможливо. Тобто якщо є якісь генетичні аутоїмунні проблеми, то будь-який механізм може їх запустити: це можуть бути якісь вірусні інфекції, фізичні або психологічні травми. Це захворювання невиліковне, тобто воно на все життя, - каже лікарка-ендокринолог Хмельницької дитячої лікарні Надії Муляр.

Основні симптоми цукрового діабету у дітей:

- спрага – найбільш характерний симптом, що може бути особливо оманливим у спеку. Якщо дитина почала випивати більше води, аніж раніше, батькам уже слід на це звернути увагу і здати аналіз на наявність цукрового діабету;

- Надмірне сечовиділення – часті сечовиділення, особливо нічні можуть теж свідчити про наявність цукрового діабету;

- Безпричинна швидка втома, фізична виснаженість дитини у школі, кволість;

- Різке схуднення також сигналізує батькам про потребу зробити профілактичні обстеження;

- гострий біль у животі також може свідчити про наявність цукрового діабету. Тому, якщо дитину забирає швидка, то, крім обстеження хірурга, обов’язково слід провести аналіз на рівень глюкози в крові.

Також лікарі радять звертати увагу на такі симптоми, як постійне відчуття голоду, погіршення зору.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-09-2019, 10:04
Коментарів 0 Переглядів 1 367


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.