Російських спортсменів можуть відсторонити від участі в Олімпійських іграх 2020 року у Токіо через підозри в маніпуляціях даними з Московської антидопінгової лабораторії.
Про це в суботу, 21 вересня, з посиланням на джерела, повідомило британське видання The Telegraph. Аналогічну інформацію оприлюднили журналісти агентства Associated Press.
За даними журналістів, у Всесвітньому антидопінговому агентстві (WADA) підозрюють, що Росія протягом останніх 18 місяців маніпулювала інформацією і підробляла результати допінг-проб до того, як вони потрапляли в WADA.
Так Росія намагалася приховати факт, що спортсмени в минулому систематично вживали допінг.
The Telegraph пише, що дані про це планують оголосити 23 вересня на засіданні виконкому WADA в Токіо.
Крім того, журналісти переконані, що протягом наступних двох місяців з'являться нові докази порушень.
Джерела видання запевняють, що якщо маніпуляції даних підтвердяться, то це може призвести до виключення російських спортсменів з Олімпійських ігор 2020 року.
Журналісти вважають, що дані, якими могли маніпулювати, належать до періоду, який висвітлюється у звіті Річарда Макларена, опублікованому в 2016 році.
Також The Telegraph пише, що такі "маніпуляції могли здійснюватися не зі схвалення держави, але є свідчення їх широкого поширення".
Про те, що Московську антидопінгову лабораторію підозрюють у маніпулюванні даними, 20 вересня повідомив німецький журналіст Гайо Зеппельт, відомий своїми викриттями про допінг у російському спорті, повідомляє DW.
За рік до цього, 20 вересня 2018 року, виконком WADA повернув РУСАДА статус відповідності кодексу, якого російська організація була позбавлена в 2015 році через допінговий скандал.
Головною умовою відновлення прав було надання російською стороною до 31 грудня 2018 року доступу до даних перевірки допінг-проб російських спортсменів, які зберігаються в московській лабораторії, опломбованій у зв'язку з федеральним розслідуванням. Проте експертам WADA вдалося скопіювати бази даних тільки в середині січня 2019 року.
22-09-2019, 12:45
0
1 548