У середу, 18 вересня, Кабінет міністрів звільнив голову Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, який обійняв цю посаду в березні 2014 року.
Про це йдеться у повідомленні на сайті УІНП.
"Сьогодні 18 вересня, Кабінет міністрів України звільнив голову Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, який обійняв цю посаду у березні 2014 року", - йдеться у повідомленні.
Зазначається також, що В’ятрович провів інституційну реформу Інституту, що став - за європейською практикою - органом влади.
Водночас сам В'ятрович написав у Facebook, що завершив каденцію на посаді голови Українського інституту національної пам’яті.
"Я завершив каденцію на посаді голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років... Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей", - зазначив він.
В'ятрович наголосив, що більшості амбітних цілей, які ставив перед собою, він досягнув. "Україна вільна від тоталітарної символіки; архіви КДБ відкриті; справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність; реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася; проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле", - додав він.
При цьому В'ятрович висловив упевненість, що робота Інституту нацпам'яті має тривати. "Мають втілитися започатковані інституційні проєкти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам'яті. Слід продовжувати роботу з популяризації історії - це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими", - зазначив він.
В'ятрович додав, що отримав запевнення від Прем'єр-міністра Олексія Гончарука що, попри зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам'яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи.
Довідка:
Володимир В’ятрович, кандидат історичних наук, очолював Український інститут національної пам’яті упродовж 5 років (2014-2019). У 2008-2010 роках очолював Архів СБУ та розсекретив колишні архіви КДБ. У 2010-2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор та співавтор чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював вчену раду Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького". Ініціатор декомунізаційного пакета законів.
18-09-2019, 15:10
0
987