Україна продовжує імпортувати картоплю з Білорусі, незважаючи на прибирання картоплі населенням і початок збирання в професійних господарствах.
Про це повідомляє EastFruit.
При цьому білоруська картопля в опті продається в середньому на 1−2 грн/кг дешевше, ніж українськ.
"На сьогоднішній день українська картопля є найдорожчою в регіоні. За неї українські фермери просять в середньому близько 8,5−9,5 грн/кг ($ 0,34−0,38), в той час як картоплю в Росії можна купити навіть по $0,15 за кг (3,75 грн/кг), тобто більш ніж удвічі дешевше. У Білорусі ціни на картоплю в середньому в два рази нижче, ніж в Україні, тому й російську і білоруську картоплю зараз дуже вигідно ввозити в Україну", — розповів економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.
Він зазначив, що ціни на картоплю не знижуються навіть на тлі зростання пропозиції овоча на ринку.
"Понад те, з появою на ринку найбільш цікавих кулінарних сортів, середня оптова ціна на українську картоплю навіть незначно підвищилася, правда, лише на преміальні сорти продукції. Це може привести до ще більш динамічного зростання імпорту, тому що найближчими тижнями ціни на картоплю в Росії і Білорусі будуть знижуватися в міру просування її збирання", — прогнозує експерт.
Галузеві асоціації вже неодноразово відзначали, що Білорусь встановила нерівні правила доступу торгівлі картоплею. У той час як картопля з Білорусі ввозиться до України без обмежень, українські експортери картоплі зобов’язані доводити, що їх картопля виробляється на ділянках, вільних від карантинних організмів. При цьому картопля з Білорусі не завжди дуже високої якості - навіть навпаки — учасники ринку відзначають численні проблеми з цією продукцією, що вже призвело до проблем з поставками білоруської картоплі у країни ЄС.
Аналітики вважають, що ціни на картоплю найближчими тижнями все ж таки знизяться, тому що інакше продажі продукції будуть ускладнені, а імпорт буде зростати.
Як повідомлялося, в порівнянні з 2018 роком ціни на картоплю в Україні виросли удвічі. Це пов’язано з неврожаєм.
9-09-2019, 19:20
0
1 368