Медики з ООН та Національного інституту здоров’я протестували два нових препарати, які можуть зупинити епідемію вірусу Ебола в Африці. Близько 90% людей, які вживали ліки — вижили.
Як уже писало НВ, станом на 31 липня 2019-го кількість летальних випадків в результаті зараження вірусом Ебола збільшилася до 1803. Епідемія смертельної лихоманки почалася в кінці минулого року, і зараз від неї найбільше потерпає місто Гома - столиця штату Північний Ківу.
Нові препарати REGN-EB3 і mAb114 розроблені на основі антитіл людей, які вижили після зараження смертельним вірусом Ебола. Клінічні випробування цих ліків почали ще у листопаді минулого року, і 90% людей, які вживали нові препарати - вижили.
Після того, як вчені визначили, що активні антитіла зупиняють дію вірусу Ебола на клітини зараженої людини, - у Всесвітній організації охорони здоров'я прийняли рішення використовувати препарати для боротьби з епідемією Ебола в Демократичній Республіці Конго.
Дослідники заявляють, що це перші препарати, які допомогли значно знизити показник смертності серед заражених вірусом Ебола.
За даними Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США, близько половини пацієнтів, які приймали інші препарати - ZMapp і Remdesivir - загинули під час тестування ліки. У випадку з експериментальним лікуванням REGN-EB3 і mAb-114, летальний результат зафіксували у 29% і 34% відповідно. Всього в клінічних випробуваннях взяли участь понад 700 людей, хворих на лихоманку Ебола.
"Нам не вдасться повністю перемогти вірус Ебола, але ми повинні навчитися зупиняти і запобігати спалахам цього захворювання", - говорить керівник організації Wellcome Trust Джеремі Фаррара.
Повідомляється, що поточна епідемія лихоманки Ебола в Конго - наймасштабніша у країні з 1976-го. Попереднім найсерйознішим спалахом Ебола була епідемія у Західній Африці, яка тривала з початку 2014-го до кінця 2015-го. Тоді в Гвінеї, Ліберії, Сьєрра-Леоне, Нігерії, Сенегалі, США, Іспанії та Малі через смертельний вірус загинули 11 тис. людей.
Симптомами Еболи є сильне підвищення температури тіла, слабкість, біль у м'язах і горлі, кровотечі шлунково-кишкового тракту, носо-горлової області та ясен. Часто люди заражаються вірусом Ебола через вживання м'яса інфікованих тварин, після чого вмирають від зневоднення або припинення роботи органів.
В Африці багато хто вважає хворобу невиліковною, тому нерідкі випадки, коли після зараження Еболою люди навіть не звертаються до медиків.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-08-2019, 22:37
0
1 401