Успенський піст – один із чотирьох християнських багатоденних постів на честь церковного свята Успіння Пресвятої Богородиці.
На відміну від більшості знакових релігійних дат, Успенський піст не залежить від свята Великодня, тому його дати завжди незмінні. У 2019 році, як і щороку, віруючі почнуть постувати з 14 серпня – у свято Медового Спаса, який ще називають Маковієм.
Закінчуються обмеження в харчуванні 27 серпня – напередодні свята Успіння Пресвятої Богородиці. Вже з 28 серпня можна ласувати стравами із будь-яких продуктів. Таким чином, Успенський піст є одним із найкоротших серед багатоденних постів – він триває всього лише два тижні.
Оскільки на час Успенського посту припадає свято Преображення Господнього, в народі цей піст часто називають Спасівкою або Спасом. Цей піст вважається одним із найбільш суворих. Як і в будь-який інший піст, під забороною залишаються м’ясо і м’ясні страви, яйця, риба, молоко та молочні продукти. Послаблення допускається лише в свято Преображення Господнього (він же Яблучний Спас) 19 серпня, коли можна їсти рибу й випити трішки вина.
Також у більшу частину Успенського посту не можна споживати гарячу, варену їжу з додаванням олії. Цей піст припадає на літо, тому його меню урізноманітнюють численні свіжі овочі, фрукти, ягоди, зелень та гриби. Тож можна сміливо готувати із них салати, а в деякі дні варити, смажити й запікати різноманітні пісні страви.
По понеділках, середах і п’ятницях рекомендується сухоїдіння – можна вживати лише свіжі продукти, які не пройшли термічну обробку. У вівторок і четвер дозволяються гарячі страви без олії, а у суботу та неділю можна вжити їжу з олією, а також вино.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-08-2019, 11:04
0
2 115