На відміну від більш відомих свят — "Дня Святого Миколая" 19 грудня (день смерті Святого Миколая) та "Весняного Миколая" 22 травня (день перенесення мощей святого в італійське місто Барі), — це свято довгий час було забутим у православній традиції.
Різдво Миколая Чудотворця було запроваджено у IX столітті разом із хрещенням Київської Русі. Під час правління Катерини І І у Російській імперії свято було скасоване, після чого про нього забули аж до ХХІ століття. У 2004 році Різдво Святителя Миколая Чудотворця було відновлене православною церквою.
Що не можна робити на Різдво Миколая Чудотворця Наші пращури вважали, що у цей день не можна давати в борг, а свої борги варто повернути. Як і під час інших церковних свят, на Різдво Миколая Чудотворця не можна поратися в городі та саду, шити, в’язати, займатися прибиранням або пранням.
Категорично заборонено лаятися, особливо зі своїми близькими, адже цей день має бути призначено для духовного розвитку і бажано провести його у гармонії із собою та іншими людьми.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-08-2019, 13:31
0
2 329