Міністерство охорони здоров'я України запускає кампанію вакцинації від дифтерії і правця.
Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на пресконференції, передає "Інтерфакс-Україна".
За її словами, в Україні низький рівень вакцинації населення від дифтерії. "Серед дітей вакциновано близько 70%, для дорослих цей показник ще нижчий. Експерти прогнозують ризик виникнення спалаху", - сказала вона.
Гендиректор центру громадського здоров'я Володимир Курпіта зазначив, що кількість хворих на дифтерію в 2018 році збільшилася до 10 осіб, тоді як максимальна кількість за останні 10 років сягала чотирьох.
За його словами, зараз у регіонах є близько 3 млн доз вакцини від дифтерії і правця. Вакцини закуповує дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у світових виробників. Якість вакцин підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
Уляна Супрун також зазначила, що сироватка від дифтерії поставлена в усі регіони країни, і вже проводяться закупівлі на 2019 рік.
Нагадаємо, згідно з Всесвітньою організацією охорони здоров'я, дифтерія - це інфекційне захворювання, яке в першу чергу заражає горло і верхні дихальні шляхи, виробляючи токсин, що ушкоджує інші органи. Хвороба починається з болю в горлі, субфебрильної лихоманки і набряків шийних лімфовузлів. У важких випадках токсин може стати причиною міокардиту або периферичної нейропатії.
Дифтерійний токсин викликає скупчення мембрани мертвих тканин у горлі і на мигдалинах, ускладнюючи ковтання і дихання. Хвороба передається через безпосередній фізичний контакт або з аерозольними виділеннями під час дихання, кашлю або чхання інфікованих осіб.
Правець - неінфекційне захворювання, передається спорами бактерій, які існують в усьому світі в ґрунті і в кишковому тракті тварин і можуть забруднювати багато поверхонь і субстанції. Ця хвороба не може бути викорінена.
Нейротоксини, виділені в анаеробних умовах у ранах, забруднених бактеріальними спорами, призводять до правця. Хвороби можна уникнути шляхом імунізації із застосуванням вакцин, що містять правцевий анатоксин (ВССА).
29-07-2019, 14:10
0
860