RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Як правильно лікувати сонячні опіки

Прийняти холодний душ чи ванну
Коли ви отримали сонячний опік, то найперше потрібно піти з пляжу або сховатися від сонця, щоб не погіршити ситуацію.

Холодний душ чи ванна допоможуть знизити температуру шкіри. Якщо вода викликає дискомфорт, можна зробити компреси із рушника, змоченого у воду. Важливо, щоб вона була прохолодною, але не крижаною.



Нанести зволожувальний крем чи лосьйон
Найкраще у разі сонячних опіків наносити охолоджувальні зволожувальні засоби на водній основі. Британські дерматологи радять використовувати гель алое. У складі засобу не повинно бути спирту: він подразнюватиме шкіру.

Добре допомагають лосьйони з вітаміном В5-пантенолом (але це не популярна піна "Пантенол"), олією каріте та цинком у складі.

Тримати ці засоби можна у холодильнику, щоб посилити охолоджувальний ефект. Але холод має бути "м’який". Зволожувати уражену шкіру потрібно 3-5 разів на день.

Зняти набряк і біль
Для цього можна використати місцеві стероїдні креми, наприклад, одновідсотковий крем гідрокортизону – це протизапальний та протиалергічний засіб. Він допоможе зняти запальний процес. Це полегшить стан, якщо у людини виражений больовий синдром: їй важко лежати чи рухатись. Не можна використовувати крем для дітей до двох років. Дорослим наносити не частіше ніж двічі на день протягом 5-7 днів.

Не варто лікувати опік місцевими знеболювальними препаратами. Це засоби, що містять у назві частину "-каїн". Вони дуже часто викликають алергічні реакції та ще більше подразнюють шкіру.

Також для полегшення самопочуття можна прийняти парацетамол або ібупрофен. Вони мають виражений протизапальний ефект і будуть діяти зсередини.

Не варто наносити на шкіру сметану чи кефір: це жирні продукти, які утворюють на ній плівку та заважають теплу виходити. Для полегшення стану з народних методів можна використовувати прохолодні вівсяні ванни або ванни з молоком. Також варто пити достатньо води, щоб не призвести до зневоднення.

ЯКЩО З’ЯВИЛИСЯ ПУХИРІ, то це вже другий ступінь опіку. Зазвичай у такому стані людина відчуває дискомфорт. Його можна зняти, якщо проколоти ці міхурі та випустити рідину. Але дуже важливо: робити це потрібно стерильною голкою та обов’язково залишати верхівку пухирця.

Епідерміс, який відшарувався, захищає "рану" від інфікування і пришвидшує загоєння. Варто після проколу пухиря періодично обробляти його антисептиком, але не на спиртовій основі. Наприклад, хлоргексидином. І потім уже можна діяти за вищеописаною схемою: наносити охолоджувальні лосьйони та прикладати компреси. Я б також радила, якщо ви отримали другий ступінь опіку, сходити до лікаря на консультацію. Просто перевірити, що все добре і ви не занесли інфекцій.

Коли варто звернутися до лікаря?
Коли виникає головний біль, нудота чи підвищується температура – це можуть бути ознаки теплового удару. Також, якщо стан не покращується впродовж кількох днів.

Як доглядати за шкірою після опіку?
Опік першого ступеня проходить за 2-3 дні, якщо все робити правильно. Опісля може лущитися шкіра, яку самостійно знімати не потрібно. По суті, так ми забираємо природний захист і робимо шкіру більш вразливою до сонця та інших чинників. Також, відриваючи шкіру, можемо дійти до ділянки, яка ще не до кінця загоїлась, і знову викликати подразнення.

Тому найкраще – продовжувати наносити зволожувальні креми. Можна почати використовувати більш інтенсивні засоби на жирній основі, які допоможуть подолати сухість шкіри.

Для швидшого відновлення використовуйте гідрогелеві маски, а також засоби з антиоксидантами – вітамінами С, А, Е. Забудьте на деякий час про скраби, щітки, кислотні засоби. Треба дати шкірі спокій на 2-3 тижні, щоб вона сама поступово відновилась.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Юлія Леськова
24-07-2019, 17:30
Коментарів 0 Переглядів 1 142

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.