Прийняти холодний душ чи ванну
Коли ви отримали сонячний опік, то найперше потрібно піти з пляжу або сховатися від сонця, щоб не погіршити ситуацію.
Холодний душ чи ванна допоможуть знизити температуру шкіри. Якщо вода викликає дискомфорт, можна зробити компреси із рушника, змоченого у воду. Важливо, щоб вона була прохолодною, але не крижаною.
Нанести зволожувальний крем чи лосьйон
Найкраще у разі сонячних опіків наносити охолоджувальні зволожувальні засоби на водній основі. Британські дерматологи радять використовувати гель алое. У складі засобу не повинно бути спирту: він подразнюватиме шкіру.
Добре допомагають лосьйони з вітаміном В5-пантенолом (але це не популярна піна "Пантенол"), олією каріте та цинком у складі.
Тримати ці засоби можна у холодильнику, щоб посилити охолоджувальний ефект. Але холод має бути "м’який". Зволожувати уражену шкіру потрібно 3-5 разів на день.
Зняти набряк і біль
Для цього можна використати місцеві стероїдні креми, наприклад, одновідсотковий крем гідрокортизону – це протизапальний та протиалергічний засіб. Він допоможе зняти запальний процес. Це полегшить стан, якщо у людини виражений больовий синдром: їй важко лежати чи рухатись. Не можна використовувати крем для дітей до двох років. Дорослим наносити не частіше ніж двічі на день протягом 5-7 днів.
Не варто лікувати опік місцевими знеболювальними препаратами. Це засоби, що містять у назві частину "-каїн". Вони дуже часто викликають алергічні реакції та ще більше подразнюють шкіру.
Також для полегшення самопочуття можна прийняти парацетамол або ібупрофен. Вони мають виражений протизапальний ефект і будуть діяти зсередини.
Не варто наносити на шкіру сметану чи кефір: це жирні продукти, які утворюють на ній плівку та заважають теплу виходити. Для полегшення стану з народних методів можна використовувати прохолодні вівсяні ванни або ванни з молоком. Також варто пити достатньо води, щоб не призвести до зневоднення.
ЯКЩО З’ЯВИЛИСЯ ПУХИРІ, то це вже другий ступінь опіку. Зазвичай у такому стані людина відчуває дискомфорт. Його можна зняти, якщо проколоти ці міхурі та випустити рідину. Але дуже важливо: робити це потрібно стерильною голкою та обов’язково залишати верхівку пухирця.
Епідерміс, який відшарувався, захищає "рану" від інфікування і пришвидшує загоєння. Варто після проколу пухиря періодично обробляти його антисептиком, але не на спиртовій основі. Наприклад, хлоргексидином. І потім уже можна діяти за вищеописаною схемою: наносити охолоджувальні лосьйони та прикладати компреси. Я б також радила, якщо ви отримали другий ступінь опіку, сходити до лікаря на консультацію. Просто перевірити, що все добре і ви не занесли інфекцій.
Коли варто звернутися до лікаря?
Коли виникає головний біль, нудота чи підвищується температура – це можуть бути ознаки теплового удару. Також, якщо стан не покращується впродовж кількох днів.
Як доглядати за шкірою після опіку?
Опік першого ступеня проходить за 2-3 дні, якщо все робити правильно. Опісля може лущитися шкіра, яку самостійно знімати не потрібно. По суті, так ми забираємо природний захист і робимо шкіру більш вразливою до сонця та інших чинників. Також, відриваючи шкіру, можемо дійти до ділянки, яка ще не до кінця загоїлась, і знову викликати подразнення.
Тому найкраще – продовжувати наносити зволожувальні креми. Можна почати використовувати більш інтенсивні засоби на жирній основі, які допоможуть подолати сухість шкіри.
Для швидшого відновлення використовуйте гідрогелеві маски, а також засоби з антиоксидантами – вітамінами С, А, Е. Забудьте на деякий час про скраби, щітки, кислотні засоби. Треба дати шкірі спокій на 2-3 тижні, щоб вона сама поступово відновилась.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-07-2019, 17:30
0
1 142