RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Англійська стане обов'язковою: Міносвіти готує серйозні зміни

Для вступу до вишу і для випуску треба буде знати англійську на хорошому рівні. Як мінімум, доведеться розуміти лекції, які проходитимуть англійською.

Про це йдеться в Концепції розвитку англійської мови від Міністерства освіти, пише газета Сегодня.



Англійська заради економіки

Чим вище рівень англійської у населення, тим багатша країна. На вершині рейтингу знання знаходяться країни з великим валовим національним доходом, а внизу – з маленьким. Виняток – Південноафриканська республіка і Росія. У ПАР високий рівень знання англійської сформувався історично. А ось в Росії валовий національний дохід немаленький (за рахунок нафтовидобутку), але рівень володіння англійською мовою – низький.

У України скромний ВНД і такий же рівень англійської мови. Серед 88 країн, де її вивчають зі школи, ми на 43-му місці.

Економічний розвиток залежить від знання громадянами англійської мови, вважають в Міністерстві освіти. У глобальному світі країни пов'язані економічними і науковими відносинами. І вони говорять між собою англійською. "Коли ми дивимося на Україну, то серед які англомовних країн Європи, у тому числі 32, ми за рівнем знання англійської на 28-му місці. Це говорить про те, що ми втрачаємо потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови", – заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

Тому Міністерство освіти вирішило виправити ситуацію. Через кілька років всіх школярів перевірятимуть на знання англійської, а її знання стане обов'язковою умовою для навчання в виші.

"Учні вступають з нормальним знанням англійської, а на випуску їх рівень знижується"

70% українців вивчали англійську мову, але тільки 35% заявили, що можуть підтримати розмову або зрозуміти новини на радіо або телебаченні англійською, йдеться в дослідженні Kantar TNS Online Track. З 10 балів опитані в середньому оцінили свої знання мови на 3,7. При цьому 90% визнали, що для особистого розвитку вони б вивчали англійську.

В Україні не перевіряються знання англійської. Зовнішнє незалежне оцінювання з цієї мови не є обов'язковим, а його результати не показують ступінь володіння через рейтинговість. Рівень знань залежить від рівня тих, з ким здаєш англійську, каже Любов Залюбовська, координатор освітніх проектів Go Global.

"Об'єктивно учні повинні випускатися зі школи з англійським на рівні В1. За фактом, якщо є рівень А2, – дуже добре. Але спеціалізовані школи часто випускають з рівнем С1 – це дуже високий показник. Друга проблема: нещодавно я спілкувалася з Британською радою в Україні , у них є проект "Англійська для університетів". За результатами проекту вони побачили, що іноді виходить так, що студенти вступають з нормальним знанням англійської, але до кінця навчання їх рівень не підвищується, а навпаки знижується", – говорить Любов Залюбовська.

В Україні низький рівень знання іноземної мови не тільки у випускників шкіл, але і вузів, якщо це не профільна англійська мова. Студенти приходять до вишу з різним рівнем мови, і ті, хто має високий ступінь, змушені підлаштовуватися під відстаючих, оскільки викладач швидше орієнтуватиметься на студентів з нижчими знаннями.

"Проблема починається в школі і триває в університеті. І в результаті ми маємо, що студенти не дуже добре володіють англійською мовою. Тут багато причин. Насамперед, навчальні заклади не завжди можуть виділяти багато годин на вивчення мови. А студенти для поліпшення навичок повинні мати постійну практику – спілкуватися, читати літературу і все це повинно бути інтегровано в спеціальні курси", – говорить Володимир Бахрушин, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти.

2019 року показником стало ЗНО з англійської на магістратуру. Цього року його провели для 15 спеціальностей, включаючи культурологію, релігієзнавство, психологію, філософію, соціологію, політологію, право, журналістику, історію і археологію, загальні комунікації і регіональні студії, готельно-ресторанну справу, туризм і міжнародні відносини, а також міжнародні економічні відносини і міжнародне право.

"30% студентів не змогли здати ЗНО з англійської для вступу на магістратуру. Це говорить про дуже низьку підготовку. У нас дуже застарілі програми, які не орієнтовані на те, щоб вивчати сучасні джерела. А більшість з них – англійською мовою. Тому важливо, щоб студенти знали англійську мову. На це і націлений ЗНО на магістратурі. Якби студентам давали завдання вивчати іноземну літературу з профільних дисциплін, вивчати сучасні матеріали, то вони б більше читали, писали і отримували б навички. А коли вони раз-два на тиждень приходять на заняття і просиджують його – це не дуже ефективно", – зазначає Бахрушин.

В університетах викладатимуть англійською

Всі абітурієнти повинні знати англійську на рівні В1. З 2023 року ця стане обов'язковою умовою для вступу на бакалавра. Для цього введуть обов'язкове перевірочне тестування для всіх абітурієнтів. Поки в міністерстві не уточнюють формат перевірки – він може бути як у формі ЗНО, так і стандартизованих іноземних тестів.

Якщо рівень абітурієнта буде нижче В1, це не означає, що він не зможе взяти участь в конкурсі на вступ. Але такі абітурієнти повинні будуть до початку навчального року пройти інтенсивну підготовку з англійської. Судячи з Концепції, мовні курси працюватимуть при університетах в очній або дистанційній формі.

А щоб отримати диплом, незалежно від спеціальності, до випуску бакалавр повинен буде володіти англійською на рівні В1+. Для магістрів обов'язковим буде рівень В2.

Частину профільних дисциплін в університетах зроблять англомовними. Для того, щоб школярам і студентам якісно викладали іноземну мову, рівень підготовки викладачів англійської періодично перевірятимуть.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
19-07-2019, 09:56
Коментарів 0 Переглядів 3 682

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.