Рада Безпеки ООН розглянула питання українського закону про мову, який ініціювала Росія.
Більшість країн дотримується думки, що винесення такого питання на розгляд немає нічого спільного з безпекою, оскільки Кремль сам нічого не робить задля забезпечення миру на Сході України, пише
24.
Майже всі країни, що виступали, засудили дії Кремля на Донбасі, а саме фінансування бойовиків і забезпечення їх зброєю, видачу російських паспортів і недотримання мінських угод. Крім того, Німеччина згадала про нещодавній обстріл бойовиками українського медичного автомобіля, внаслідок чого загинули двоє військових.
Також члени Радбезу пітримали територіальну цілісність України та засудили окупацію Криму. Водночас багато країн наголосили, що Росія утискає та переслідує кримських татар. Не оминули на Радбезі увагу й рішення Міжнародного трибуналу ООН щодо звільнення українських моряків, яке досі не виконала Росія. Багато країн підкреслили, що Росія дестабілізує ситуацію ще й тим, що не пропускає українські та міжнародні судна у районі Керченської протоки. До прикладу, Польща наголосила, що такі дії Росії підривають процес миру та мінські угоди. А на переконання Бельгії, такі дії Кремля дестабілізують регіон.
Представники деяких країн (до прикладу, Китай) зауважили, що розглядаючи питання мови слід взяти до уваги інтереси усіх етнічних груп, що проживають в Україні, відтак вирішення мовної проблеми має відбуватися за допомогою діалогу. Цікаву думку з цієї проблеми виголосила Домініканська Республіка, в якій розмовляють близько 70 мовами. За словами її представника, ухвалення закону про мову – спосіб об’єднати людей, а не розмежувати.
Підсумувати виступи країн Радбезу можна заявою Великої Британії: "Винесення питання українського мовного закону на засідання Радбезу ООН – це спроба Росії підірвати українську незалежність".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-07-2019, 20:01
0
1 110