Українці, довірившись обіцянкам “анулювати” кредит в будь-якому банку і організації, добровільно переказують шахраям тисячі гривень. В результаті вони залишаються з кредитом, але без грошей.
Кілька днів тому в Міжбанківській асоціації членів платіжних систем заявили: відразу кілька організацій збирають з клієнтів гроші за нібито видалення інформації про їхні борги і залишають довірливих українців з носом, пише molbuk.ua
“Протягом 5-7 годин інформація про вас видаляється з усіх баз. Ви більше нікому не винні”, – обіцяє оператор Андрій.
Дві тисячі гривень потрібно заплатити нібито “роботодавцю” Андрія. А той вже видалить інформацію з усіх наявних реєстрів (а їх 4) і навіть реєстру НБУ.
Подібні реєстри боржників – єдина система, в яку банки і кредитні спілки скидають інформацію про тих, хто не повернув їм гроші. Робиться це для того, щоб в іншій фінансовій установі могли перевірити потенційного клієнта і, якщо у нього вже є непогашені борги, не давати йому гроші і не ризикувати.
У кожної організації, яка користується реєстром, є свій персональний номер. Але якщо навіть з усіх реєстрів зникне вся інформація про боржника, це зовсім нічого не змінить. Як пояснює прес-секретар ПриватБанку Олег Серга, інформація про боржника в будь-якому разі залишається на його рахунку.
“Інформація про клієнта і його заборгованість зберігається в різних базах, а найголовніше – кредитний рахунок клієнта, на якому інформація про рух коштів і суму заборгованості. Немає жодної фізичної можливості внести ззовні зміни в ці бази. Усередині банку це неможливо”, – пояснює Серга.
Але навіть якщо припустити, що хтось видалить інформацію з одного з кредитних реєстрів, якими користуються банки, або навіть з усіх чотирьох реєстрів, що практично неможливо, в кращому разі такий клієнт зможе спробувати отримати кредитку в іншому банку. І, звичайно ж, борг залишиться і його доведеться погашати.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-07-2019, 23:01
0
1 836