Рятувальник із гори Піп-Іван відшукав та з друзями-спелеологами дослідив найвисокогірнішу печеру України.
Вхід у неї розташований на висоті в 1964 метри, пише ТСН.
Дістатися до неї непросто – мінлива погода може створити серйозні проблеми навіть посеред літа. Дорогою трапляється злива, сильний вітер, температура падає до 8-9 градусів. Андрій, професійний мандрівник, надягає на себе усі теплі речі, вода хлюпає у черевиках та кишенях, але далі стає ще складніше – туман і хмари перекривають шлях. На висоті 1500 метрів хмари залишаються нижче, залишається лише вітер.
Мандрівників зустрічає знаменита обсерваторія. Побудована за поляків у 1938 році, сьогодні це – найвище розташована будівля в Україні. У минулому столітті польські астрономи спостерігали за зорями, нині туристи ховаються від вітру та мають нагоду перепочити. У стінах обсерваторії несуть вахту рятувальники – саме ті чоловіки, яких кличуть на допомогу, коли у горах стається біда.
Дорогу до найвисокогірнішої печери України не показують публічно – рятувальники побоюються, що недосвідчені туристи залізуть туди і доведеться рятувати ще й їх з-під землі. Вхід до неї виявляється вертикальний, покручений і дуже вузький – це ніби щілина у землі. Про цю печеру рятувальникам повідав місцевий гуцул. Рятувальник Василь знайшов її, Андрій, професійний мандрівник та спелеолог, дослідив її з друзями.
"По факту, це є найвисокогірніша печера, яка знаходиться на висоті 1964 метри, на території Івано-Франківської області", - каже начальник Яворницького пошуково-рятувального відділення на горі Піп-Іван Василь Фіцик.
Печера ця тектонічного типу. Поки що спелеологи розвідали 200 метрів, але багато ходів просто завалені камінням. Несподівано в одному з тупиків знаходять іще одну щілину, але її залишають для наступної спелеологічної експедиції. Стіни печери у деяких місцях білі, ніби вкриті сріблом, Василь Фіцик пояснює – це мікроорганізми, як живуть тут, можливо, тисячу років.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.