Коболєв розповів, чому в Україні зменшився видобуток газу

новини / Новини України
1 615
0
Коболєв розповів, чому в Україні зменшився видобуток газу

Видобуток газу в Україні впав через блокування видачі ліцензій "Укргазвидобуванню".

Про це заявив на прес-конференції голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, повідомляє "Укрінформ".



"Виснаженість родовищ "Укргазвидобування" становить наразі 85%. Для того щоб видобувати більше газу, державній компанії потрібні нові родовища, нові ліцензії... Причина, чому нас блокували, - це корупція. В Україні це працює дуже просто: певні політики роздають ліцензії, а потім ідуть до наших західних колег з метою їх перепродажу. Там їм говорять, що крадене не купують, вони повертаються в Україну. Але все одно ліцензії нам не видають", - сказав Коболєв.

Нагадаємо середньодобовий видобуток газу в Україні у червні 2019 року зменшився на 9,2% у порівнянні з груднем 2018 року.

За 2018 рік в Україні було видобуто 21 млрд кубометрів газу (у 2017 році – 20,5 млрд кубометрів).

На засіданні уряду 13 лютого Прем'єрміністр Володимир Гройсман заявив, що дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" Укргазвидобування провалила план з видобування газу.

Водночас у "Нафтогазі" стверджують, що "Укргазвидобуванню" вдалося компенсувати природне падіння видобутку та досягти за 2015-2018 роки сумарного збільшення видобутку (включно з компенсацією природного падіння) у 5,35 млрд кубометрів. Лише за минулий рік компенсовано природне падіння у 1,2 млрд кубометрів газу на рік. Крім того, компанія досягла збільшення обсягів видобутку з 14,5 млрд кубометрів у 2015 році до 15,5 млрд кубометрів у 2018 році.

Група "Нафтогаз" висловила сподівання на співпрацю з урядом для вирішення проблем, які гальмують темпи реалізації урядової Концепції розвитку газовидобувної галузі. Йдеться, зокрема, про блокування видачі дозволів на розвідку та розробку надр і про чинну систему фінансування видобутку, яка не дозволяє забезпечити стале зростання його обсягів.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують