Пропозиція Росії щодо передачі Україні моряків, яких взяли у полон 25 листопада 2018 року в Керченській протоці, на умовах гарантії, що вони продовжать відбувати термін в українській в`язниці, є "образливою пасткою".
Про це сказав спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер виданню Polygraph, передає
Громадське.
Російська "пропозиція" Україні брати участь у кримінальному розслідуванні щодо моряків є образою правосуддя, каже Волкер, "оскільки не було жодних підстав для їх затримання, а також образою ООН і суверенітету України. Це була пастка".
Напередодні російське слідство висунуло 8 військовополоненим українським морякам звинувачення в остаточній редакції.
25 червня, у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року.
У той самий час ПАРЄ ухвалила рішення, яке повертає Росію в Асамблею Європи після 5 років санкцій.
Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.
У МЗС України вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.
Президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Російської Федерації. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.
Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-06-2019, 11:20
0
1 521