День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні припадає на 22 червня. Саме в цей день, о 4 годині ранку за берлінським часом, імперський міністр внутрішніх справ Ріббентроп вручив радянському послу Деканозову ноту про оголошення війни. Поки радянський посол "ознайомлювався" з документом, німці вже штурмували мирне населення.
День пам'яті в Україні відзначається у день, коли німецька армія увійшла на територію СРСР. Це трапилось 22 червня 1941 року. Загалом німецько–радянська війна забрала життя близько 10 мільйонів українців.
Початок німецько-радянської війни22 червня 1941 року о 7 ранку Київ почала бомбити авіація Німеччини. Деякий час люди не розуміли, що відбувається, і думали, що це навчання. Німецькі бомбрадувальники мали на меті знищити мости, заводи, залізничний вокзал та військовий аеродром. Наприклад, у цей день був знищений ливарний цех заводу "Більшовик", який спеціалізовувався на заготовках для виробництва артилерійських снарядів. Під час бомбардування заводу загинули усі працівники нічної зміни. Також німецькій авіації вдалося розбомбити 4 ангар аеропорту "Жуляни". У цей день отримало поранення більше ніж 200 осіб.
Евакуація Києва розпочалася лише 23-го червня. Цього ж дня в наслідок мобілізації в армію забрали понад 200 тисяч киян, а з полиць магазинів зникли сірники та сіль.
Сталін звернувся до народу лише через 12 днів після початку вторгнення. 3 липня він зробив заяву по радіо з оголошенням про війну. Оборона Києва почалася 7 липня і тривала 72 дні. Впродовж цей період понад 600 тисяч людей загинули чи потрапили у полон.
Як проходить День скорботи 22 червня в УкраїніНа честь пам'яті за загиблими, 22 червня в Україні обмежено розважальні заходи та приспущено прапори. Бажаючі несуть квіти до могил полеглих.
Джерело: 24 Канал
22-06-2019, 10:30
0
1 571