Цьогоріч Вознесіння Господнє припадає на 6 червня.
Саме сьогодні православні відзначають одне з найшановніших свят у християнстві, пише УНІАН.
Історія та традиції святкування Вознесіння День Вознесіння Ісуса Христа завжди відзначається у четвер, на сороковий день після Великодня, що й віддзеркалює історичне підґрунтя свята.
Згідно з біблійськими оповіданнями, після того, як Ісус Христос воскрес, він 40 днів здійснював проповіді, після чого покинув світ людей на очах своїх учнів і пообіцяв повернутися у переддень "кінця світу". Вознесіння вважається завершенням великоднього циклу свят у християнстві.
Для прославлення звитяг та див, які здійснював Ісус Христос, наші пращури випікали спеціальне печиво у формі драбинок, яке символізувало повернення Ісуса на небо. Такий хлібець їли самі, частували інших та носили на цвинтар, де клали на могили своїх близьких та рідних. Також з пшоняного борошна заведено випікати млинці та фарбувати крашанки, згадуючи померлих.
Для селян цей день означав початок активного засіву усіх своїх полів. Господарі намагалися встигнути зробити це за 10 днів – до свята Трійці. Для успішного результату та вдалого аграрного сезону селяни влаштовували на Вознесіння святкові обіди із крашанками, печивом та млинцями. Працювати саме у цей день вважалося великим гріхом, тому роботи у полі відновлювалися лише наступного дня.
Також на Вознесіння люди ходять до церкви, де висвячують приготоване до святкового обіду та просять у Бога здоров’я, добробуту та гарного врожаю. Наші пращури вірили, що в цей день Господь ходить серед людей і добре чує їхні прохання. Вознесіння прийнято проводити в святковій атмосфері у колі своєї родини. Рідні ходять один до одного у гості і приносять із собою свіжу випічку та страви.
Що не можна робити на Вознесіння Категорично заборонено у цей день лаятися, бажати комусь зла навіть подумки, переїдати, плювати на землю, "якою ходив Господь". Також не можна відмовляти у проханнях незнайомим людям, оскільки Ісус "продовжує свій земний шлях по дорогах". Окрім цього, на Вознесіння не відспівують покійних та не служать панахиду. Важку роботу по дому не варто робити, оскільки це відволікає від думок про Господа у такий світлий день. Також забороняється виносити із дому сміття.
Пов’язані із Вознесінням прикмети Народні синоптики стверджують, що суха та сонячна погода на Вознесіння віщує аграріям гарний врожай. А ранкова роса, зібрана на Вознесіння до Сходу Сонця, вважалася ліками проти багатьох хвороб та чудовим профілактичним засобом. Холодна та дощова погода у цей день розцінювалася як поганий знак, що може принести неврожай та проблеми із господарством.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-06-2019, 08:23
0
3 333