В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, чому важливо дбати про стан щитоподібної залози і що треба робити, щоб не мати серйозних хвороб.
Як вона зазначила на своїй сторінці у Facebook, проблема нестачі гормонів щитоподібної залози трапляється в українців дуже часто. До прикладу, денна норма йоду становить 150-300 мкг. Водночас, більшість мешканців України споживають лише 40-80 мкг.
Найбільшу нестачу відчувають у Чернігівській області та на західній Україні. Згідно з Global Iodine Nutrition Scorecard, в Україні 382 000 дітей (80%) щороку народжуються із ризиком розладів внаслідок йододефіциту і розвиваються без споживання необхідної кількості йоду з їжею.
Гормони щитоподібної залози діють на всі клітини тіла, і впливають на інтенсивність обміну речовин і поглинання в кишківнику, адаптація до температури довкілля, роботу серця і периферичних судин, ріст і формування скелету та м’язів, покращують поглинання кисню тканинами, ініціюють розпад жирів та вуглеводів, визначають інтелектуальний розвиток дітей та емоційну стабільність дорослих.
Що робити, аби уникнути захворювань щитоподібної залози?▪️ Замініть звичайну сіль на йодовану та додавайте її у вже приготовані страви, аби йод не випаровувався через нагрівання. Адже свідомо щодня контролювати споживання денної норми йоду складно. Україна є однією з небагатьох країн, які не мають закону про обов’язкове йодування солі. У понад 140 країнах світу це дієвий метод боротьби з йододефіцитом.
▪️ Природні джерела йоду – морепродукти, особливо морська капуста. Жоден інший продукт не містить стільки йоду. http://bit.ly/30HgsK3 Біла риба, овочі (картопля, редиска, часник, буряк, томати, спаржа, зелена цибуля, щавель та шпинат), фрукти (банани, апельсини, лимони, дині, ананаси та хурма), яйця, яловичина та волоські горіхи також стануть у нагоді в боротьбі з йододефіцитом.
▪️ Вагітним та молодим матерям варто приймати добавки йоду. Добову норму йоду має визначити лікар. Дітей від одного року чи тих, хто уже на прикормі, годуйте їжею, приготованою із використанням йодованої солі.
▪️ Перевіряйте рівень тиреотропного гормону, і відвідуйте ендокринолога. Це допоможе вчасно виявити брак гормонів та за потреби скоригувати раціон.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-05-2019, 15:51
0
2 083