Глава Державної податкової служби Сергій Верланов назвав зловживанням ситуацію, коли великі компанії використовують для ведення бізнесу схему з фізособами-підприємцями.
Про це Верланов повідомив в інтерв'ю "Радіо НВ".
Він зазначив, що для вирішення цієї проблеми приймати нові закони не потрібно.
"Ми будемо шукати аргументи в існуючому законодавстві, в судовій практиці, в Кодексі законів про працю про те, що є ситуації, в яких це є зловживанням. Концепція зловживання правом відома. Думаю, ми попрацюємо в цьому напрямку", - зазначив він.
Верланов назвав великим викликом для економіки те, що практично весь малий і середній бізнес так чи інакше пов'язаний з ФОПами і юридичними особами на спрощеній системі оподаткування.
"Розбиття цих малих і середніх бізнесів на декілька або на декілька десятків чи сотень ФОПів не дає фактично консолідувати звітність компанії, показати вартість цього бізнесу, відповідно бізнес перестає розвиватися", - заявив він.
Глава Податкової підкреслив, що 98,5% податку на прибуток в Україні платить всього 5 тис. компаній, хоча зареєстровано близько 0,5 млн.
"Ми бачимо, що у нас фактично немає цього консолідованого середнього бізнесу. Він де-факто є, але де-юре його немає", - сказав Верланов.
Він додав, що через це бізнес не може отримати капітал для розширення бізнесу, впровадження інновацій, виходу на міжнародні ринки.
"Реформа системи з ФОПами і спрощеною системою оподаткування на часі", - зазначив він.
В ході зміни цієї системи потрібно враховувати, що завдяки їй в Україні з'явилися цілі прогресивні галузі та високомобільні частини населення: IT, консалтинговий бізнес, креативна індустрія, підкреслив Верланов.
Як відомо, бізнес, підписуючи цивільно-правовий договір з ФОП, звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.
А ФОП 3-ї групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до держбюджету тільки 5% від отриманих грошей і мінімальний місячний соціальний внесок (918 грн на лютий 2019 року).
Рекомендуємо почитати: Підприємцям тут не місце: навіщо Кабмін оголосив війну ФОПам
Нагадаємо, Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу.
Пропонується доповнити Кодекс законів про працю новою статтею — "Ознаки наявності трудових відносин".
У статті будуть прописані 7 критеріїв, що вказують на трудові відносини між двома особами.
Наявності одночасно будь-яких трьох із вказаних критеріїв буде достатньо, щоб відносини визнали трудовими, а роботодавець заплатив за кожного неоформленого співробітника штраф у 30 мінімальних заробітних плат (понад 125 тисяч грн станом на лютий 2019 року).
IT-індустрія виступає проти змін до Кодексу законів про працю, якими уряд хоче "прикрити" схему з працевлаштуванням ФОПів.
Чиновники Мінсоцполітики стверджують: мета Змін до Кодексу законів про працю, якими уряд хоче "прикрити" схему з працевлаштуванням ФОПів, - легалізація трудових відносин.
12-05-2019, 17:20
0
1 895