Панічна атака завжди минає: Супрун дала поради, як заспокоїти нерви

новини / Новини України
2 346
0
Панічна атака завжди минає: Супрун дала поради, як заспокоїти нерви


Панічна атака завжди минає, а симптоми не несуть загрози. Важливо пояснювати собі: те, що ви зараз відчуваєте, спричинила тривога. Контролюйте свій страх. Перечекайте.

Таку пораду очільниця МОЗ Уляна Супрун у Facebook дає на випадок панічної атаки, передає Укрінформ.



"Багато людей хоч раз в житті переживали такий стан: не знаю, що робити, дуже страшно, повна розгубленість, ноги не слухають, і здається, що зараз станеться серцевий напад або ви знепритомнієте. Трапляється таке несподівано, без очевидних на це причин, досягає кульмінації за 10 хвилин і завершується десь за півгодини. Це не просто раптове погіршення настрою, це — панічна атака", - написала Супрун.

За її словами, ці симптоми не становлять значної небезпеки для людини, втім сильно лякають.

Також вона зауважила, що до панічних атак найбільше схильні люди, що пережили колись травматичний досвід. У групі ризику також ті, чиї рідні страждали на панічні атаки, чия робота передбачає стресові ситуації, люди, які в дитинстві зазнавали насильства чи пережили докорінні зміни в житті. До того провокувати панічні атаки можуть місця, де колись сталася раптова атака — метро чи, до прикладу, закрите приміщення. "Зазвичай панічні атаки тривають від 5 хвилин до півгодини", - пише Супрун. І радить, якщо таке сталося, спробувати взяти під контроль себе та свій страх. Як тривога почне минати, - спробувати сфокусуватися на тому, що оточує, та продовжити займатися своїми справами.

Допоможе підтримка близької людини, яка буде підтримувати та запевняти, що все минеться, і ці симптоми не становлять загрози життю.

Якщо під час панічних атак пришвидшується дихання, повільне, спокійне дихання може полегшити інші симптоми. Людям, схильним до панічних атак Супрун радить робити дихальні вправи щодня.

Також очільниця МОЗ пропонує спробувати розібратися, що саме спричиняє стрес, не обмежувати фізичну активність, слідкувати за харчуванням та повноцінно спати, відмовитися від кави, алкоголю та тютюну.

Важливо звернутися до невролога або психотерапевта. "Панічні атаки можуть розвинутися у фобії чи обсцесивно-компульсивний розлад, тому їх не можна ігнорувати", - попереджає Супрун.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

23:00
Виробникам рекомендували не підвищувати ціни на яйця до Великодніх свят
22:40
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 5-6 квітня
22:20
Політичні ігри у Чернівцях: кілька фракцій закликали голову облради скласти повноваження
22:00
Фрукт, який виявився утричі кориснішим, ніж банани та цитрусові
21:40
У Чернівцях відкрили меморіальну дошку безвісти зниклому військовому Олександру Лендєлу - фото
21:20
На вулиці у центрі Чернівців вирили траншеї: міняють газові труби - фото
21:00
Як за прізвищем дізнатися, чи корінний ви українець
20:34
Росіяни вдарили по Кривому Рогу: 14 загиблих, серед них 6 дітей, понад 50 поранених 

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм