RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » "Мовний" закон. Як він вплине на розробників програм та інтернет-бізнес

"Мовний" закон. Як він вплине на розробників програм та інтернет-бізнес

Прийнятий Верховною Радою законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" зобов'язує інтернет-бізнес і розробників програм виконувати нові вимоги до своїх продуктів.

Про це повідомляє AIN.ua.



В основному всі норми, що стосуються української мови в інтернеті, викладені в ст. 27 проекту під назвою "Державна мова в сфері користувальницьких інтерфейсів комп'ютерних програм і веб-сайтів". Також норми, що стосуються інтернет-бізнесу, є в ст. 30 "Державна мова в сфері обслуговування споживачів".

Сайти та сторінки в соцмережах компаній, що продають товари в Україні, і зареєстрованих в Україні, повинні бути українською мовою (ст. 27, ч. 6). Можуть існувати й інші версії, проте українська версія повинна містити не менше контенту і завантажуватися для громадян України за умовчанням. Це ж стосується сайтів державних і комунальних підприємств, а також ЗМІ, зареєстрованих в Україні.

На сайтах іноземних компаній, які продають товари в Україні, українська версія також повинна завантажуватися за замовчуванням.

Мобільні додатки компаній, що продають товари і послуги в Україні, повинні мати українську версію.

Спеціалізоване обладнання (не загальновживані товари, а наприклад, медичний апарат) не обов'язково повинні мати українську версію інтерфейсу, якщо є англійська.

За ст. 30, ч. 2 компанії всіх форм власності і ФОПи, які обслуговують споживачів, мають і вести обслуговування, і надавати інформацію про товари на українській мові. Це стосується і інтернет-магазинів, і інтернет-каталогів. Інформація українською може дублюватися іншими мовами. Але, на прохання клієнта, його персональне обслуговування може відбуватися і іншою мовою.

Суб'єкти електронної комерції, зареєстровані в Україні (інтернет-магазини) при "поширенні електронного комерційного повідомлення" зобов'язаний надавати всю інформацію українською. Під "електронним комерційним повідомленням", відповідно до Закону "Про електронну комерцію" (розділ III, ст. 10), розуміються рекламні повідомлення про товари, роботи, послуги. Це може бути реклама товару в SMS- або поштовій розсилці або ж інформація про знижки і подарунки, про вартість товару і т.д.

Комп'ютерна програма, яку продають в Україні, повинна мати інтерфейс українською та/або англійською та іншими офіційними мовами ЄС, згідно зі ст. 27, ч 1 (мова йде про 23 мови: болгарська, чеська, датська, голландська, англійська, естонська, фінська, французька, німецька, грецька, угорська, італійська, латвійська, литовська, мальтійська, ірландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, іспанська та шведська).

Софт з призначеним для користувача інтерфейсом, встановлений на товарах, які продаються в Україні, повинен мати українську версію, що за обсягом не поступається версіями на інших мовах.

Норма про переклад сайтів і сторінок в соціальних мережах компаній вступає в силу через півтора року (18 місяців) після вступу в силу самого законопроекту - для цього його повинен підписати президент і опублікувати офіційна преса.

Частина 1 ст 27, яка наказує переклад софта на українську мову (проте залишає і варіант з англійським) не зазначена серед тих статей, у яких довгий термін вступу в силу, і швидше за все запрацює через 2 місяці після вступу в силу законопроекту.

Однак частина 2, яка описує використання української в програмах, встановлених на товари (наприклад, на приставках, смартфонах і т.д.), також вступає в силу через 18 місяців.

25 квітня Рада у другому читанні прийняла закон № 5670-д про державну мову - згідно з ним, українським повинні володіти всі громадяни і кожен, хто претендує на український паспорт.
Редактор: Юрій Коверзнєв
25-04-2019, 15:45
Коментарів 0 Переглядів 1 263

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.