Представники України та Російської Федерації в Гаазі провели перші консультації щодо питання звільнення захоплених у Керченській протоці українських моряків.
Про це повідомила у Фейсбуці заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.
"Цікаве спостереження після сьогоднішнього обміну думками про звільнення українських моряків і військових кораблів. Вразила кардинальна зміна тону розмови - перехід від хамства і грубої зневаги до цивілізованої мови, притаманної дипломатії. Невідомо, це зміна російської тактики чи просте бажання затягнути процес консультацій. У будь-якому випадку це не вплинуло на позиції сторін", - написала Зеркаль.
Вона наголосила, що аргументи російської сторони лише підтвердили стартову позицію України, - про застосування Конвенції ООН з морського права, яка гарантує імунітет військовим кораблям та членам їх екіпажів.
"Обмін думками підтвердив наявність між сторонами правового спору щодо застосування міжнародного морського права. Цей факт є наріжним елементом для судового розгляду цього спору. Розраховуємо, що скоро Міжнародний трибунал з морського права підтвердить наші вимоги. Сьогодні-завтра буде остаточно оголошена дата слухань в Гамбурзі (попередньо - 6-7 травня)", - повідомила заступник міністра.
Зеркаль наголосила, що до цього часу Росія має можливість добровільно звільнити українських моряків.
"Чи зможе Росія і далі тримати цивілізований тон розмови і довести це "конкретними справами", буде видно з документів, які ми отримаємо від РФ в рамках підготовки до слухань в Гамбурзі", - додала заступник міністра.
Нагадаємо, 25 листопада минулого року Росія із застосуванням зброї захопила три українських судна з екіпажами в Керченській протоці.
Україна розцінює своїх моряків як військовополонених. Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй (УВКПЛ ООН) теж визнало, що заарештовані Росією українські моряки можуть вважатися військовополоненими.
Росія відмовилася визнати українських моряків військовополоненими і звинуватила їх у скоєнні кримінального злочину.
23-04-2019, 22:10
0
917