Конституційний суд відкрив провадження щодо обов'язкового перейменування УПЦ МП

новини / Новини України
2 042
0
Конституційний суд відкрив провадження щодо обов'язкового перейменування УПЦ МП

Конституційний суд відкрив провадження за поданням 49 депутатів щодо закону, який зобов’язує УПЦ МП вказати в назві свою приналежність до Росії.

"Ухвалою колегії суддів КСУ відкрито конституційне провадження у справі; здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати Суду", - зазначається на сайті КС станом на 19 квітня.



Депутати звернулися до КС із відповідним поданням 18 січня 2019 року.

Уповноваженими за дорученням зазначені депутати від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський, Олександр Долженков та Василь Німченко.

Депутати просять визнати неконституційним закон "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" від 20 грудня 2018 року № 2662–VIII.

На думку депутатів, положення закону "спрямовані на втручання держави в церковні справи", а також ним нібито "порушуються конституційні права громадян, а саме право на свободу світогляду і віросповідання в розрізі права на безперешкодне ведення релігійної діяльності".

Крім того, в поданні зазначається, що голосування за вказаний законопроект на засіданні Верховної Ради відбулося з порушенням Конституції, а саме з використанням карток відсутніх на засіданні депутатів присутніми.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Верховна Рада проголосувала за проект закону, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

В УПЦ МП заявили, що законопроект порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України і закликали президента Петра Порошенка ветувати його. За два дні президент підписав вказаний закон.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Пенсії, виплати ВПО, субсидії, тарифи: що зміниться з 1 квітня
У Міноборони створили управління космічної політики
Як виглядала Резиденція митрополитів майже століття тому – фото
Кліщі навіть на метр до вас не підповзуть: ось що потрібно зробити перед виходом на вулицю
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
Хвороби та військова служба: хто може отримати звільнення від мобілізації
Знищили понад 1500 окупантів: за минулу добу на фронті - 223 боєзіткнень, - Генштаб
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм