Курс долара в обмінниках учора до вечора майже наблизився до позначки сім гривень. При цьому ще зранку цю валюту у Чернівцях можна було купити за 6,10-6,20 гривень.
Курс гривні до кінця цього року буде на рівні не менше шести гривень за долар. Про це вчора заявив голова Нацбанку Володимир СТЕЛЬМАХ.
Нацбанк і Міжнародний валютний фонд погодили на рівні експертів умови виділення Україні стабілізаційного кредиту stand-by на суму 16,5 млрд дол. Без кредиту Міжнародного валютного фонду, на думку В. Стельмаха, в Україні прискориться інфляція й держава опиниться на межі дефолту.
Дорогий долар уже б’є по кишені дорогими цінами на товари.
“Шиють дитячий одяг в Україні, але виробники завозять тканину з-за кордону, відповідно й ціни ростуть”, – розповіла продавець дитячого вбрання вітчизняного виробництва.
Підприємець із Калинівського ринку Петро днями повернувся з Москви, куди їздив за новим товаром. Каже, що не закупив і половини хутряних виробів та шкіряних курток, які планував. “Усе подорожчало. Товар дешевого сегмента просто зник, – каже бізнесмен. – Китайцям невигідно везти недорогі хутра (песець, лисицю) чи шкіру, бо на митниці за ту саму вагу вони платять однаково, а на дорогих шубах із песця, норки вони у результаті можуть заробити значно більше. Багато моїх знайомих, які ще два роки тому мали забиті товаром контейнери, сьогодні ледь стіни можуть прикрити. Завозять дуже дрібними партіями, бо гуртові ціни на новий фасон уже до 300 доларів – а колись брали по 80! Плетений берет китайський, дивитися немає на що, а гуртова ціна – 65 гривень! Це у самих китайців на ринку. А плюс дорога мінімум 300 доларів, розмитнення – просто феноменальні ціни виходять”.
Заклопотані фінансовими клопотами, люди менше думають про відпочинок. А дехто відмовляється від запланованої поїздки через подорожчання. “На більшість турів ціни залежать від комерційного курсу долара, – каже Наталія ГАВРИЛЮК, менеджер агентства “Грінвіч-тур”. – Дехто планує відпочинок, але коли справа доходить до бронювання, відмовляється. Кількість клієнтів зменшилася. На новорічні тури зараз мало замовлень. А поїздки до Єгипту, Туреччини, Таїланду, Тунісу, найбільш ходові восени, подорожчали не лише через ріст долара, а й через подорожчання авіаквитків. Єгипет, який ще недавно коштував від 350 доларів, тепер мінімум по 400. Сьогодні рахуємо ціну турів по курсу 6,4 гривні, а що буде завтра – навіть не знаю”. (Надія Макушинська)
На замітку
Ось що радить робити в умовах нинішньої кризи економіст Борис КУШНІРУК:
– Готуйтесь до багаторічної важкої праці із затягнутими пастками, дорогими комунальними послугами та необхідністю заощаджувати, відмовляючись від дорогих відпусток за кордон, не здійснюючи жодних витрат, без яких можна обійтися у наступні декілька років.
– Не тримайте гроші в скляних банках та в шафах під білизною – для цього є комерційні банки. При цьому пам’ятайте, що Фондом гарантування вкладів гарантується повернення лише основної суми депозиту, без нарахованих процентів, тому виявіть пильність і не ведіться на яскраві обіцянки надвисоких відсотків, вибирайте банк, який виплачує приблизно середні порівняно з іншими фінансовими установами проценти за депозитом. У цьому разі у вас буде більше гарантій повернути не тільки сам вклад, а й проценти.
30-10-2008, 10:37
0
4 293